23. Niedziela zwykła – 08.09.2019 – II. niedz. września 2019

2. Dzisiaj 8 września wypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej Diecezji Tarnowskiej, zwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 15.00. Po Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.
  3. Dzisiaj parafia w Tymbarku przeżywa odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma o godz. 11.00.
  4. Jan Krzyściak, misjonarz na Filipinach bardzo serdecznie dziękuje parafianom z Podłopienia – jego rodakom za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę. Ofiary te posłużą ks. Janowi do zapłacenia nowych ławek do kościoła, który wybudował na Filipinach.
  5. W przyszłą niedzielę 15 września – jako trzecią niedzielę września – składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.
  6. W środę 11 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Serdecznie proszę o przybycie wszystkich członków stowarzyszenia.
  7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
  8. W przyszłą niedzielę 15 września o godz. 17.00 planujemy urządzić drogę krzyżową do „źródła wody ofiarnej” u stóp Łopienia. Zbiórka przy pierwszej stacji drogi krzyżowej. Od pomnika świętego Jana Pawła II do I stacji trzeba przejść pieszo, ponieważ obecnie nie ma tam przejazdu. Okazję stanowi wspomnienie Podwyższenia Krzyża świętego, które przypada w sobotę 14 września oraz akcja duszpasterska „Polska pod krzyżem”. Zapraszamy.
  9. W tym tygodniu przeżywamy:
    • w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła
    • w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża świętego.
  10. Próba Chóru Parafialnego „Iskra miłosierdzia” w piątek o godz. 18.45.
  11. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w I piątek o godz. 19.00.
  12. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
  13. W sobotę o godz. 8.45 zapraszam na zbiórkę kandydatów na ministrantów, czyli chłopców, którzy chcą zostać ministrantami i służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu jako ministranci.
  14. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy również dziewczęta od klasy drugiej, które chcą zapisać się do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  15. Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 6. i 7. w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 4. i 5. w sobotę o godz. 10.00. Dzieci, które chciałyby zapisać się do Oazy Dzieci Bożych zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00.
  16. W miniony poniedziałek 2 września zmarł nasz parafianin Józef Kubowicz, lat 56 zamieszkały Podłopień. Pogrzeb śp. Józefa Kubowicza odbył się w I piątek 6 września o godz. 11.00. Ciało zmarłego zostało złożone na cmentarzu w Tymbarku.
  17. W I piątek 6 września zmarła nasza parafianka Helena Pala, lat 88. Pogrzeb śp. Heleny Pala będzie dzisiaj 8 września o godz. 13.00. Ciało zmarłej zostanie złożone na cmentarzu w Podłopieniu. Pomódlmy się w intencji śp. Józefa Kubowicza oraz w intencji śp. Heleny Pala. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  18. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
  19. Polecamy dzisiaj gazety katolickie, zawłaszcza „Gość Niedzielnego” w cenie 5 zł, a także: „Ola i Jaś” w cenie 3 zł, „Nasza Arka” w cenie 4 zł, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł i „Miłujcie się” w cienie 5 zł oraz „Apostolstwo chorych” w cenie 3 zł.
  20. Dzisiaj można nabyć kalendarze rolników w cenie 22 zł. Są do nabycia także kalendarze rolnicze ścienne w cenie 5 zł.
  21. Proszono nas o podanie informacji: Wójt Gminy Tymbark uprzejmie informuje, że w dniu 11 września (tj. środa) o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Tymbark, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Tematem spotkania będzie zapoznanie mieszkańców z trasą planowanej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark / Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz. Wójt Gminy Paweł Ptaszek.