24. Niedziela zwykła – 15.09.2019 – III. niedz. września 2019

2. Dzisiaj 15 września – w trzecią niedzielę września – składka na tacę w kopertach jest przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.
  3. Dzisiaj 15 września o godz. 17.00 planujemy urządzić drogę krzyżową do „źródła wody ofiarnej” u stóp Łopienia. Zbiórka przy pierwszej stacji drogi krzyżowej. Od pomnika świętego Jana Pawła II do I stacji trzeba przejść pieszo, ponieważ obecnie nie ma tam przejazdu. Okazję do przeprowadzenia drogi krzyżowej stanowi wspomnienie Podwyższenia Krzyża świętego, które przeżywaliśmy wczoraj w sobotę 14 września oraz akcja duszpasterska „Polska pod krzyżem”. Zapraszamy.
  4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
  5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
  6. W przyszłą niedzielę 22 września (w czwartą niedzielę września) będzie zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę lektorów z naszej parafii.
  7. Dzisiaj 15 września rozpoczyna się tygodniowy odpust w Limanowej ku czci Matki Boskiej Bolesnej i potrwa do przyszłej niedzieli 22 września.
  8. Nasza Parafia zaproszona jest na odpust do Limanowej jutro w poniedziałek 16 września na godz. 11.00.
  9. Natomiast centralna uroczystość i dziękczynienie za zbiory podczas odpustu w Limanowej będzie w przyszła niedzielę 22 września o godz. 11.00. Serdecznie proszę, żeby wierni z Zawadki Zagórza, którzy przygotowali w tym roku wieniec żniwny wybrali się z wieńcem do Limanowej w przyszłą niedzielę 22 września na godz. 11.00.
  10. W środę 18 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie członków Parafialnego Oddziału Caritas. Serdecznie proszę o przybycie wszystkich członków Oddziału.
  11. W najbliższy wtorek 17 września będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 16.30. Zapraszam serdecznie wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  12. Dzisiaj 15 września rozpoczyna się w Kościele w naszej Ojczyźnie Tydzień wychowania i potrwa do soboty 21 września. Hasłem są słowa Apostołów skierowane do Jezusa: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38)
  13. Próba Chóru Parafialnego „Iskra miłosierdzia” w piątek o godz. 18.30.
  14. W środę 18 września wypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki. Jest to święto patronalne młodzieży polskiej. Zapraszam młodzież naszej parafii na mszę św. o godz. 18.00.
  15. W piątek 20 września to jest w III piątek września o godz. 19.00 będzie adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez młodzież naszej parafii. Serdecznie zapraszam młodzież i wszystkich chętnych na tę adorację.
  16. Dni formacji ministrantów w piątek 20 – 22 września. Wyjazd busem w piątek o godz. 15.30. Powrót w niedzielę na godz 14.00.
  17. Spotkanie z rodzicami ministrantów wyjeżdżających na dni formacji i z ministrantami będzie we wtorek o godz. 17.00.
  18. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Kandydatów na ministrantów, czyli chłopców, którzy chcą zapisać się na ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 8.45.
  19. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
  20. Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 6. i 7. w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 4. i 5. w sobotę o godz. 10.00.
  21. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
  22. Polecamy dzisiaj gazety katolickie, zawłaszcza „Gość Niedzielnego” w cenie 5 zł, a także: „Ola i Jaś” w cenie 3 zł, „Nasza Arka” w cenie 4 zł, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł i „Miłujcie się” w cienie 5 zł oraz „Apostolstwo chorych” w cenie 3 zł.
  23. Proszono nas o ogłoszenie: Wójt Gminy Tymbark zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców o wypełnienie do dnia 30 września 2019 r. ankiety na potrzeby stworzenia bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków. Ankietę można pobrać ze strony internetowej urzędu, w jego siedzibie, a także u sołtysów. Pozyskane dane gromadzone będą wyłącznie w celu stworzenia przedmiotowej bazy, pozwolą ustalić potrzeby mieszkańców w zakresie wymiany starych kotłów na nowe ekologiczne oraz przygotować i wdrożyć inne działania prowadzące do ograniczenia niskiej emisji i poprawy jakości powietrza. Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe dla wszystkich i wynika z przyjętego przez Sejmik Województwa Małopolskiego „Programu Ochrony Powietrza”. Szczegółowe informacje można uzyskać w urzędzie oraz na stronie internetowej urzędu.