25. Niedziela zwykła – 22.09.2019 – IV. niedz. września 2019

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Bartłomiej Kępa z parafii Podłopień i Marzena Anna Piętoń z Parafii Tymbark. Zapowiedź pierwsza.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach w zeszłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj w niedzielę 22 września (w czwartą niedzielę września) przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Zbiórkę prowadzą lektorzy z naszej parafii.
  5. Dzisiaj zmiana Tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
  6. W środę 25 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Serdecznie proszę o przybycie wszystkich członków Towarzystwa.
  7. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszam na spotkanie synodalne w przyszłą niedzielę 29 września 2019 r. o godz. 16.30 w sali katechetycznej na plebanii.
  8. Zakończyliśmy już odprawianie oraz przekazaliśmy innym księżom do oprawienia Msze św. zamówione na pogrzebach za duszami następujących zmarłych: + Anna Czernek; + Władysław Piwowarczyk; + Dagmara Stojdanowska; + Maria Hochoł; + Roman Duda; + Roman Liszka; + Adam Sobczak; + Anna Fudalej; + Anna Zborowska; + Andrzej Majda; + Anna Duda; + Tadeusz Krzyściak; + Kazimiera Dudziak; + Zofia Piwowarczyk; + Wacław Sowa; + Weronika Czyrnek; + Franciszek Mrózek; + Maria Bogacz; + Kamil Cabała; + Jakub Kulig; + Maria Mróz; + Anna Smoleń.
  9. Te Msze św. przekazaliśmy następującym kapłanom: ks. Jan Krzyściak; Bp Mirosław Gucwa; ks. Franciszek Malarz; ks. Czesław Szewczyk; ks. Stefan Duda; o. Paweł Opioła MCCJ; o. Sylwester Cabała CSsR; ks. Jerzy Berdychowski; ks. Robert Berdychowski; ks. Andrzej Miś; ks. Czesław Faron.
  10.  Ponadto w odprawianiu pozostają jeszcze Msze święte za duszami: + Maria Drzyzga; + Józef Mirga; + Jan Kępa; + Zofia Jarosz; + Genowefa Smaga; + Zofia Piętoń; + Józef Kubowicz; + Helena Pala.
  11. Te Msze św. będą sukcesywnie odprawiane i przekażemy innym księżom do odprawienia.
  12. Ks. Wojciech Sroka proboszcz z Dobrej, Dekanalny Duszpasterz Rodzin, organizuje wspólny wyjazd w ramach dekanatu na Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. To wydarzenie będzie miało miejsce za dwa tygodnie w niedzielę 6 października w Nowym Sączu (początek o godz. 14.00). Proszono nas, żeby z naszej parafii pojechały 4 osoby (najlepiej małżonkowie z dziećmi). Chętni mogą zgłaszać się do środy.
  13. Próba Chóru Parafialnego „Iskra miłosierdzia” w piątek o godz. 18.30.
  14. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 19.00.
  15. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Kandydatów na ministrantów, czyli chłopców, którzy chcą zapisać się na ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 8.45.
  16. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
  17. Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 6. i 7. w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 4. i 5. w sobotę o godz. 10.00.
  18. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
  19. Polecamy dzisiaj gazety katolickie, zawłaszcza „Gość Niedzielnego” w cenie 5 zł, a także: „Ola i Jaś” w cenie 3 zł, „Nasza Arka” w cenie 4 zł, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł i „Miłujcie się” w cienie 5 zł oraz „Apostolstwo chorych” w cenie 3 zł.