26. Niedziela zwykła – 29.09.2019 – V. niedz. września 2019

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Bartłomiej Kępa z parafii Podłopień i Marzena Anna Piętoń z Parafii Tymbark. Zapowiedź druga.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach w niedzielę 15 września na składkę inwestycyjną. Bóg zapłać.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dziękuję lektorom za przeprowadzenie zbiórki przed kościołem.
  5. Dzisiaj 29 września 2019 r. o godz. 16.30 spotkanie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego w sali katechetycznej na plebanii. Zapraszam.
  6. We wtorek 1 października rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Różaniec w naszej parafii będzie codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 najpierw różaniec, a następnie Msza św.
  7. Od wtorku Msze św. wieczorne będą o godz. 17.00.
  8. W I środę nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 17.00.
  9. W I czwartekGodzina święta, czyli Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00. O godz. 16.30 prosimy, żeby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego o powołania do Służby Bożej w Kościele.
  10. Młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w I czwartek – 3 października o godz. 17.00.
  11. Młodzież klas siódmych wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. w I piątek miesiąca o godz. 17.00.
  12. W I piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Modlimy się za misje i za misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
  13. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem będzie codziennie rano od godz. 6.00 oraz od środy po południu od godz. 16.00.
  14. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
    • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się o godz. 8.00.
    • Na Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pani Marii Puchała.
    • Na Zawadkę w I piątek ks. proboszcz uda się od godz. 13.30. Prosimy o pojazd od pani Kazimiery Różanej.
  15. W I sobotę nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca połączone będzie z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00.
  16. Serdecznie zapraszamy katechetów, nauczycieli, wychowawców na diecezjalną pielgrzymkę do sanktuarium Św. Szymona z Lipnicy w Lipnicy Murowanej.
    Zapisy u księdza proboszcza do czwartku 3 października 2019
    Autokar wyjedzie w sobotę 5 października 2019:
    o godz.  8.00 – z Jurkowa
    o godz.  8.10 – z Dobrej
    o godz.  8.20z Podłopienia
    o godz.  8.30 – z Tymbarku
  17. Ponieważ w naszej parafii działa Apostolat Margaretka zostaliśmy zaproszeni przez opiekuna Krajowego Duszpasterstwa Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę do Łagiewnik, która odbędzie się 12 października 2019
    Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 przywitaniem grup, następnie będzie różaniec o godz. 9:30, konferencja o godzinie 11:00 i Msza Św. o godz. 12:00. Po Mszy Św. będzie przerwa na posiłek – spotkanie zakończy się godziną Miłosierdzia o godz. 15:00.
    Jeżeli będą chętni z naszej Parafii, to zorganizujemy wyjazd na tą Pielgrzymkę. Prosimy o kontakt z opiekunem Apostolatu Martą Florek – na stronie internetowej naszej parafii jest podany do niej telefon.
    Zachęcamy też inne osoby do włączania się do Apostolatu i zgłaszania się na modlitwę. Poszukujemy chętnych do uzupełnienia miejsc w kolejnych rozpoczętych już grupach modlitewnych za naszych kapłanów. Na pielgrzymkę zapraszamy też nowe osoby, które chciałyby się zapisać do Margaretki.
  1. Próba Chóru Parafialnego „Iskra miłosierdzia” w piątek o godz. 18.30.
  2. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.30.
  3. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Kandydatów na ministrantów, czyli chłopców, którzy chcą zapisać się na ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 8.45.
  4. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
  5. Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 6. i 7. w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 4. i 5. w sobotę o godz. 10.00.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
  7. Polecamy dzisiaj gazety katolickie, zawłaszcza „Gość Niedzielnego” w cenie 5 zł, a także: „Ola i Jaś” w cenie 3 zł, „Nasza Arka” w cenie 4 zł, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł i „Miłujcie się” w cienie 5 zł oraz „Apostolstwo chorych” w cenie 3 zł.