27. Niedziela zwykła – 06.10.2019 – I. niedz. października 2019

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Bartłomiej Kępa z parafii Podłopień i Marzena Anna Piętoń z Parafii Tymbark. Zapowiedź trzecia.
  3. Dzisiaj w niedzielę 6 października w Nowym Sączu o godz. 14.00 odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza i zachęca, aby wziąć udział w tym Marszu dla Życia i Rodziny.
  4. W przyszłą niedzielę 13 października będzie zbiórka puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O przeprowadzenie tej zbiórki proszę ministrantów i lektorów z naszej parafii.
  5. W najbliższą sobotę 12 października o godz. 00 – 12.30 chcemy przeprowadzić sprzątanie alejek cmentarza podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Zapraszamy ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, dzieci z oazy Ruchu Światło życie, młodzież z klas szóstych, młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy siódmej i ósmej a także młodzież z Grupy Apostolskiej oraz z Oazy.
    Młodzież prosimy po przyniesienie narzędzi: nożyków do usuwania chwastów, motyczek. Przydadzą się też grabki i motyki. Młodzieży zapewnimy podobnie jak w ubiegłym roku ciepłą herbatę i drożdżówki.
  1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 najpierw różaniec, a następnie Msza św.
  2. Ponieważ w naszej parafii działa Apostolat Margaretka zostaliśmy zaproszeni przez opiekuna Krajowego Duszpasterstwa Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę do Łagiewnik, która odbędzie się 12 października 2019
    W sprawie wyjazdu na pielgrzymkę Apostolatu Margaretka prosimy o kontakt z opiekunem Apostolatu Martą Florek – na stronie internetowej naszej parafii jest podany do niej telefon.
    Zachęcamy też inne osoby do włączania się do Apostolatu i zgłaszania się na modlitwę. Poszukujemy chętnych do uzupełnienia miejsc w kolejnych rozpoczętych już grupach modlitewnych za naszych kapłanów. Na pielgrzymkę zapraszamy też nowe osoby, które chciałyby się zapisać do Margaretki.
  1. Wzorem lat poprzednich również w tym roku planujemy przeprowadzić zbiórkę płodów rolnych na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po ustaleniu terminu odbioru przez Seminarium, w najbliższym czasie zapowiemy zbiórkę płodów rolnych.
  2. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
  3. Próba Chóru Parafialnego „Iskra miłosierdzia” w piątek o godz. 18.30.
  4. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.30.
  5. Ze względu na planowane prace na cmentarzu, w sobotę nie będzie Zbiórki ministrantów i lektorów. Nie będzie też spotkania Oazy. Dzieci i młodzież zapraszamy do prac porządkowych na cmentarzu.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
  7. Polecamy dzisiaj gazety katolickie, zawłaszcza „Gość Niedzielnego” w cenie 5 zł, a także: „Ola i Jaś” w cenie 3 zł, „Nasza Arka” w cenie 4 zł, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł i „Miłujcie się” w cienie 5 zł oraz „Apostolstwo chorych” w cenie 3 zł.