32. Niedziela zwykła – 10.11.2019 – II. niedz. listopada 2019

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Arkadiusz Antoni Kubowicz z parafii Podłopień i Karolina Anna Michałek z parafii Jurków. Zapowiedź trzecia.
 2. Dzisiejszą 32. niedzielę przeżywamy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na „kościół w potrzebie”. Zbiórkę prowadzą lektorzy z naszej parafii.
 3. W poniedziałek będziemy przeżywać 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Modlimy się za Naszą Ojczyznę Polskę, aby na wierności Bogu i Kościołowi budowała soją pomyślność i zachowała wolność i niepodległość.
 4. W najbliższym tygodniu zapraszamy codziennie na Mszę św. o godz. 17.00 i różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.
 5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 6. W przyszłą niedzielę 17 listopada, to jest w trzecią niedzielę listopada, będzie składka inwestycyjna w kopertach.
 7. W najbliższy piątek – to jest trzeci piątek listopada – o godz. 18.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież z Grupy Apostolskiej Młodzieży. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą adorować Jezusa Eucharystycznego.
 8. Za trzy tygodnie 1 grudnia rozpocznie się Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa w czasie świąt Bożego Narodzenia i przy końcu czasów. W związku z tym zachęcamy rodziców do zakupienia lampionów dla dzieci na roraty.
 9. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 10. Próba Chóru Parafialnego „Iskra miłosierdzia” w piątek o godz. 18.15.
 11. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.15.
 12. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Kandydatów na ministrantów, czyli chłopców, którzy chcą zapisać się na ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 8.45.
 13. Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 6., 7. i 8. w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 4. i 5. w sobotę o godz. 10.00.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 15. Polecamy dzisiaj gazety katolickie, zawłaszcza „Gość Niedzielnego” w cenie 6 zł, a także: „Ola i Jaś” w cenie 3 zł, „Nasza Arka” w cenie 4 zł, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł i „Miłujcie się” w cienie 5 zł oraz „Apostolstwo chorych” w cenie 3 zł. 
 16. Zwróćmy uwagę, że cena Gościa Niedzielnego została podniesiona do 6 zł za 1 egzemplarz.
 17. Od 1 listopada na ekranach polskich kin można zobaczyć film „Nieplanowane”. 
  Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego niezwykłego filmu, promowania go w swoich rodzinach i środowiskach. „Nieplanowane” to historia Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA. Po dziesięciu latach pracy, w wyniku braków personelu medycznego, została ona poproszona o pomoc i asystowanie przy aborcji. To wydarzenie sprawiło, że diametralnie zmieniła poglądy na tę kwestię. 
  Dzieło opowiadające historię Abby Johnson i odsłaniające kulisy przemysłu aborcyjnego wstrząsnęło Ameryką. Po raz pierwszy od wielu lat świadomość społeczna na temat aborcji oraz zmian w prawie uległa tak radykalnej przemianie. 
  Od premiery 9 stanów w USA zmieniło prawo na bardziej chroniące życie, a kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy. Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o filmie, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że „Nieplanowane” to coś więcej niż film – to zjawisko kulturowe i społeczne. 
  „Nieplanowane” to film, który naprawdę zmienia świadomość ludzi. 
  Patronat nad filmem objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W akcję promocji filmu, obok organizacji pro-life, włączyło się wiele środowisk. Wszyscy jesteśmy zgodni. Ten film naprawdę powinien zobaczyć każdy w Polsce! A szczególnie młodzież, której świadomość w tych tematach musi mieć dobre fundamenty.  Dlatego gorąco zachęcamy i prosimy, aby samu obejrzeć ten film i zachęcać innych do obejrzenia tego filmu. 
 18. Proszono nas o ogłoszenie: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Limanowej wraz z Kapelanem Powiatowym Ks. Bogdanem Stelmachem zaprasza na Zaduszki Strażackie, które odbędą się 15 listopada tj. w piątek o godzinie 17:00 w kościele parafialnym w Tymbarku. Zapraszamy wszystkich druhów z naszej parafii wraz z rodzinami. 
 19. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.