Niedziela Chrystusa Króla – 24.11.2019 – IV. niedz. listopada 2019

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Jakub Król z parafii Limanowa i Weronka Klaudia Kuc z parafii Podłopień. Zapowiedź pierwsza.
 2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj po Mszy św. odmówimy Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na składkę inwestycyjną. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. Dzisiaj 24 listopada członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na Spotkanie Synodalne, które odbędzie się o godz. 16.30 w sali katechetycznej na plebanii.
 6. W najbliższą sobotę 30 listopada w Tarnowie, odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. Polecamy to ważne wydarzenie modlitewnej opiece wszystkich diecezjan. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Biskupie Andrzeju, zwłaszcza w kontekście przypadającej w najbliższy czwartek 10. rocznicy jego święceń biskupich oraz o wszystkich Członkach Synodu, którzy powołani indywidulanym dekretem Biskupa Tarnowskiego reprezentują wspólnotę diecezjalną. Uczestnictwo w Sesjach Plenarnych jest dla nich zaszczytem i obowiązkiem. Niech dzień III Sesji Plenarnej będzie dla nas wszystkim znakiem jedności z Pasterzem naszej diecezji.
 7. W środę 27 listopada błogosławieństwo lektorów w Dobrej o godz. 17.00. Po ukończeniu kursu lektorskiego i zdaniu egzaminu na lektora z naszej parafii sześciu ministrantów przyjmie w Dobrej błogosławieństwo do funkcji lektora. Błogosławieństwa do funkcji lektora udzieli ks. Infułat Adam Kokoszka z Tarnowa.
 8. W czwartek 28 listopada wypada rocznica konsekracji biskupiej Pasterza diecezji Biskupa Andrzeja Jeża. Ks. Biskupowi życzymy zdrowia i wielu łask Bożych w pasterzowaniu Diecezji. Księdza Biskupa polecamy modlitwom parafian.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Zachęcamy rodziców, aby postarali się dla swoich dzieci o lampiony na roraty. Roraty w naszej parafii będą w dni powszednie adwentu o godz. 5.50.
 10. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 11. Próba Chóru Parafialnego „Iskra miłosierdzia” w piątek o godz. 18.15.
 12. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.15.
 13. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Kandydatów na ministrantów, czyli chłopców, którzy chcą zapisać się na ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 8.45.
 14. Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 6., 7. i 8. w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 4. i 5. w sobotę o godz. 10.00.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 16. Polecamy dzisiaj gazety katolickie, zawłaszcza „Gość Niedzielnego” w cenie 6 zł, a także: „Ola i Jaś” w cenie 3 zł, „Nasza Arka” w cenie 4 zł, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł i „Miłujcie się” w cienie 5 zł oraz „Apostolstwo chorych” w cenie 3 zł.
 17. W sobotę 30 listopada odpust w Słopnicach ku czci św. Andrzeja. Suma o godz. 11.00.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.