1. Niedziela Adwentu – 01.12.2019 – I. niedz. grudnia 2019

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Jakub Król z parafii Limanowa i Weronka Klaudia Kuc z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
 2. Przeżywamy dzisiaj I. Niedzielę Adwentu i rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Będziemy go przeżywać pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Jest to pierwszy rok trzyletniego programu: „Eucharystia daje życie”.
 3. Adwent jest czasem radosnego i odpowiedzialnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela w liturgii świąt Bożego Narodzenia i przy końcu czasów.
 4. Roraty, czyli Mszę św. o Matce Bożej w Adwencie, w naszej parafii będą w dni powszednie adwentu o godz. 5.50. Zachęcamy do udziału w roratach.
 5. W przyszłą niedzielę 8 grudnia wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą jak w każdą niedzielę.
 6. W przyszłą niedzielę 8 grudnia będziemy przeżywać Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki prosimy lektorów i ministrantów.
 7. W najbliższym tygodniu wypada I środa, I czwartek i I piątek grudnia. Okazja do spowiedzi świętej będzie codziennie rano przed roratami oraz po południu od środy od godz. 16.00.
 8. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  1. Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się o godz. 8.00.
  2. Na Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Stanisława Dziadonia.
  3. Na Zawadkę w I piątek ks. proboszcz uda się od godz. 13.30. Prosimy o pojazd od pana Ludwika Piętonia.
 9. W I środę nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 17.00.
 10. W I czwartekGodzina święta, czyli Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00. O godz. 16.30 prosimy, żeby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o powołania do Służby Bożej w Kościele.
 11. Młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w I czwartek – 5 grudnia o godz. 17.00.
 12. Za dwa tygodnie 15 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Prosimy parafian o modlitwę za rekolekcje i księdza rekolekcjonistę.
 13. Przy wejściu do kościoła są do odebrania papierowe torby tak zwane „Tytki charytatywne Caritas. Można je zabrać i wypełnić darami, które chcemy podarować ubogim i przynieść do kościoła. Może to być żywność oraz środki czystości.
 14. Ponadto w okresie adwentu przed ołtarzem tradycyjnie będzie wystawiony kosz „Caritas” na dary dla ubogich. Do kosza można składać pieniądze, produkty żywnościowe oraz środki czystości z przeznaczeniem dla osób w trudnej sytuacji i potrzebujących pomocy z naszej parafii.
 15. Prosimy, aby dary te składać do niedzieli 15 grudnia, tak aby można było później te dary rozdzielić. Pieniądze i dary zostaną przekazane Parafialnemu Oddziałowi Caritas w celu przyjścia z pomocą osobom potrzebującym.
 16. W adwencie panie z Caritas będą rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są po 5 zł. Duże świece są po 15 zł. (Jest kilka takich dużych świec). Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym w kraju i zagranicą. Serdecznie proszę Panie z Parafialnego Oddziału Caritas o rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 17. W zakrystii będzie można już nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 18. Ofiary na misje złożyły Róże: Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2. Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Stefania Czernek; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś-Brzazgoń; 8. Róża Matek pw. św. Lucyny zelatorka pani Anna Sobczak; 9. Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Anna Kawula; 10. Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. bł. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14. Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 16. Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19. Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula; 20. Róża Matek pw. św. Zofii zelatorka pani Małgorzata Czernek; oraz 10. Róża Ojców Matki Bożej Saletyńskiej, zelator pan Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 19. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 20. Próba Chóru Parafialnego „Iskra miłosierdzia” w piątek o godz. 18.15.
 21. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.15.
 22. Na Mszę św. roratnią o godz. 5.50 w sobotę zapraszamy ministrantów, lektorów, DSM czyli Dziewczęcą Służbę Maryjną, dzieci i młodzież z Oazy Dzieci Bożych i Oazy Nowej Drogi oraz młodzież z Grupy Apostolskiej oraz dzieci uczestniczące w roratach.
 23. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 24. Polecamy dzisiaj gazety katolickie, zawłaszcza „Gość Niedzielnego” w cenie 6 zł, a także: „Ola i Jaś” w cenie 3 zł, „Nasza Arka” w cenie 4 zł, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł i „Miłujcie się” w cienie 5 zł.
 25. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.