4. Niedziela Adwentu – 22.12.2019 – IV. niedz. grudnia 2019

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marek Kowalczyk z parafii Lubomierz i Iwona Zofia Piwowarczyk z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
 2. Przeżywamy dzisiaj 4. Niedzielę Adwentu.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 4. Dzisiaj o 16.30 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegła niedzielę przeznaczone jako ofiara na wynagrodzenie dla Pana Kościelnego. Bóg zapłać.
 6. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. (Msza św. poranna o godz. 5.50). Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wigilii. Tradycja nakazuje wraz z pierwszą gwiazdą zasiąść do wieczerzy wigilijnej. Rozpoczyna ją odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólna modlitwa, składanie sobie życzeń i łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd i spożywanie wieczerzy wigilijnej.
 7. Po Mszy św. porannej we wtorek można będzie zabrać do domu Betlejemskie Światło Pokoju przywiezione przez harcerzy.
 8. O godz. 24.00 zgromadzimy się w świątyni parafialnej na Mszy św. Pasterskiej. Składka na tacę, zebrana podczas „Pasterki”, przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 9. Podczas Mszy św. Pasterskiej oraz w Dzień Bożego Narodzenia przyklęka się podczas wyznania wiary na słowa: „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało…”.
 10. Wierni, którzy przyjmą Komunię Świętą podczas Pasterki, mogą w ciągu Dnia Bożego Narodzenia ponownie przyjąć Komunię świętą.
 11. Na zakończenie Mszy św. pasterskiej my kapłani podzielimy się opłatkami z parafianami.
 12. W środę 25 grudnia wypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą godz. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 15.00.
 13. W czwartek 26 grudnia będziemy przeżywać drugi dzień świąt – Święto św. Szczepana. Msze św. o godz.: 7.00; 9.00; 11.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 15.00.
 14. W drugi dzień świąt podczas wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie owsa na pamiątkę męczeństwa św. Szczepana diakona. Składka na tacę będzie przeznaczona jest na rzecz Wydziału Teologicznego w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 15. W drugi dzień świąt – w święto św. Szczepana 26 grudnia dzieci udadzą się do naszych domów z kolędą misyjną. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej jako pomoc dla misji. Rozesłanie kolędników misyjnych będzie w drugi dzień świąt na Mszy św. o godz. 9.00. Natomiast na Zawadkę Zagórze i Tymbark Góry dzieci udadzą się już po Mszy św. o godz. 7.00. Serdecznie prosimy, aby jeśli to możliwe, odprowadzić dzieci idące z kolędą misyjną do następnego domu.
 16. Odprawa kolędników misyjnych będzie jutro tj. w poniedziałek 23 grudnia po porannych roratach, a posłanie kolędników misyjnych w czwartek 26 grudnia.
 17. W najbliższy piątek nie będzie spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 18. W najbliższy piątek nie będzie spotkania Grupy Apostolskiej Młodzieży.
 19. W sobotę nie będzie spotkania ministrantów i lektorów.
 20. W sobotę nie będzie spotkania Oazy ruchu Światło Życie.
 21. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 22. Prosimy, aby kolejna grupa parafian podjęła sprzątanie kościoła i sal katechetycznych jutro to jest w poniedziałek, żeby kościół był wysprzątany na święta.
 23. Polecamy dzisiaj gazety katolickie, zawłaszcza „Gość Niedzielnego” w cenie 10 zł (numer podwójny świąteczny), a także: „Ola i Jaś” w cenie 3 zł, „Nasza Arka” w cenie 4 zł, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł i „Miłujcie się” w cienie 5 zł.
 24. Proszono nas o ogłoszenie, że: Koło Gospodyń Wiejskich w Tymbarku serdecznie zaprasza Mieszkańców Gminy Tymbark na pierwszą Wigilię na tymbarskim rynku dzisiaj 22 grudnia 2019 r. o godz. 15.00. 
  W programie:
  • degustacja tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez KGW z Tymbarku, Podłopienia, Zawadki i Piekiełka,
  • kolędowanie wraz z Chórem Parafialnym z Tymbarku i Strażacką Orkiestrą Dętą „Tymbarski Ton”,
  • kiermasz ozdób świątecznych. Wstęp wolny! Impreza odbędzie się po patronatem Wójta Gminy Tymbark Pawła Ptaszka i Proboszcza Parafii Tymbark ks. Jana Banacha
 25. Wspólnota Cystersów ze Szczyrzyca serdecznie zaprasza na organizowaną już po raz szósty w opactwie żywą szopkę. Jest to niezwykłe dzieło, przez które chce przybliżać wszystkim tajemnicę Bożego Narodzenia. Żywa szopka znajduje się obok kościoła klasztornego w Szczyrzycu, będzie otwarta od 25 grudnia 2019 do 2 lutego 2020 w godzinach od 10:00-18:00.
 26. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.