Ofiarowanie Pańskie – 02.02.2020 – I. niedz. lutego 2020

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dudzik Marcin z parafii Podłopień i Gąsior Monika z parafii Słopnice. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj 2. lutego przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za zakonników i zakonnice. Poświęcenie świec – gromnic na każdej mszy św. Składka na tacę będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe.
 3. W przyszłą niedzielę 9 lutego rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem, które będzie trwać przez trzy kolejne niedziele: 9 lutego, 16 lutego i 23 lutego. W naszym kościele po Mszach św. najpierw będzie wspólna adoracja, a następnie adoracja indywidualna. Środa Popielcowa wypada 26 lutego 2020.
 4. Dzisiaj w niedzielę 2. lutego o godz. 11.00 jest Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla modlących się za kapłanów w Apostolacie „Margaretka” oraz za omadlanych kapłanów.
 5. Jutro 3 lutego wspomnienie św. Błażeja Biskupa i męczennika z pierwszych wieków. Po Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa gardła ku czci św. Błażeja. Kapłan błogosławi świece, którymi dotyka gardła i wypowiada modlitwę błogosławieństwa.
 6. W środę wypada wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 17.00 będzie błogosławieństwo chleba i wody i soli ku czci św. Agaty.
 7. W I. środę nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 17.00.
 8. W I. czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego. O godz. 16.30 prosimy, aby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 9. W czwartek wypada 4. rocznica święceń biskupich Biskupa Leszka Leszkiewicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Modlimy się w intencji księdza biskupa.
 10. W I. piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30 i o 17.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 11. Okazja do spowiedzi świętej będzie codziennie od godz. 6.00 i od środy od godz. 16.00.
 12. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  1. Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Stefana Szewczyka.
  2. Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek od godz. 8.00. Prosimy o pojazd od pani Agaty Piwowarczyk.
 13. Dzień chorych w naszej parafii i Msza św. za chorych będzie w przyszłą sobotę 8 lutego. O godz. 9.30 będzie spowiedź św. dla chorych, a o godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji chorych połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych.
 14. Ofiary na misje złożyły Róże Ojców: Róża Ojców pw. św. Jana Pawła II zelator pan Stanisław Puchała; 6. Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; 10. Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator pan Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 15. Trwają ferie zimowe. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.
 16. Polecamy dzisiaj gazety katolickie jako dobrą lekturę, a zwłaszcza: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, Mały Gość Niedzielny, a także: „Ola i Jaś” w cenie 5 zł, „Nasza Arka” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł, „Cuda i łaski Boże” w cenie 4 zł i „Miłujcie się” w cenie 5 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.
 19. Proszono nas o ogłoszenie:
  1. Wójt Gminy w Tymbarku informuje, że w terminie od 1 do 29 lutego 2020 r. przyjmuje od rolników I. turę wniosków o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa. Wnioski należy składać wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego za okres od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. Wnioski można składać osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy lub drogą pocztową.
  2. Sołtys Wsi Tymbark zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 9 lutego 2020 roku /niedziela/ o godzinie 10.00 w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku.