1. Niedz. Wielkiego Postu – 1 marca 2020 – (1. Niedz. marca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  1. Adam Szczepan Wątor z parafii Dobra i Bogusława Katarzyna Kawula z parafii Podłopień. Zapowiedź druga. 
  2. Logan Tyler Marbut z parafii Lancaster w Stanach Zjednoczonych Ameryki zamieszkały w Krakowie i Monika Krzyściak z Parafii Podłopień. Zapowiedź pierwsza. 
 2. Dzisiaj 1 marca Fundacja z Wiśniowej prowadzi przed kościołem zbiórkę do puszek na leczenie Marysi Miąsko z pobliskich Raciechowic.
 3. W przyszłą niedzielę 08 marca 2020 przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O przeprowadzenie zbiórki proszę lektorów z naszej parafii.
 4. Członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 17.45 (po Mszy św.).
 5. W najbliższy piątek o godz. 15.00 – prosimy, żeby drogę krzyżową poprowadzili ministranci. Po drodze krzyżowej Msza św. o 17.00 – prosimy, żeby drogę krzyżową poprowadzili lektorzy. Po drodze krzyżowej Msza św.
 6. W I. środę nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 17.00.
 7. W I. czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego. O godz. 16.30 prosimy, aby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 8. W najbliższy I czwartek o godz. 17.00 Msza św. i ostatnie spotkanie przed bierzmowaniem klas ósmych.
 9. W I. piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30 i o 17.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 10. Okazja do spowiedzi świętej będzie codziennie od godz. 6.00 i od środy od godz. 16.00.
 11. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  1. Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pan Marii Gawron.
  2. Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek od godz. 13.30. Prosimy o pojazd od pana Mieczysława Piwowarczyka.
 12. W I. sobotę o godz. 17.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
 13. W najbliższą sobotę 7 marca o godz. 9.00 będzie próba liturgii I Komunii św. dla dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami.
 14. Możliwość zakupu strojów pierwszokomunijnych będzie 21 marca, to jest za niespełna trzy tygodnie w sobotę o godz. 16.30 w sali katechetycznej na plebanii.
 15. Ofiary na misje złożyły Róże Matek: 1 Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2 Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3 Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4 Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5 Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6 Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Stefania Czernek; 7 Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś-Brzazgoń; 8 Róża Matek pw. św. Lucyny zelatorka pani Maria Sobczak; 9 Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Anna Kawula; 10 Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11 Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13 Róża Matek pw. bł. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14 Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 16 Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19 Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula; 20 Róża Matek pw. św. Zofii zelatorka pani Małgorzata Czernek; oraz 6 Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator pan Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 16. Kwiaty do Bożego Grobu fundują w tym roku Parafianie z rejonu Zawadki. Przywiezienia i ułożenia kwiatów podjęła się Pani Lucyna Zapała.
 17. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 18. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00.
 19. Próba Chóru Parafialnego „Iskra miłosierdzia” w piątek o godz. 18.00.
 20. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.00.
 21. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Kandydatów na ministrantów, czyli chłopców, którzy chcą zapisać się na ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 8.45.
 22. Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 6., 7. i 8. w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 4. i 5. w sobotę o godz. 10.00.
 23. Polecamy dzisiaj gazety katolickie jako dobrą lekturę, a zwłaszcza: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, Mały Gość Niedzielny, a także: „Ola i Jaś” w cenie 5 zł, „Nasza Arka” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł i „Mały Promyczek” w cenie 5 zł, „Cuda i łaski Boże” w cenie 4 zł i „Miłujcie się” w cenie 5 zł.
 24. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 % podatku na Caritas.
 25. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 26. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.