3. Niedz. Wielkiego Postu – 15 marca 2020 – (3. Niedz. marca)

 1. Przeżywamy dzisiaj 3. Niedzielę Wielkiego Postu. 
 2. W naszej Ojczyźnie trwa stan zagrożenia epidemicznego. W związku z zagrożeniem epidemicznym w dniu 14 marca 2020 roku Ksiądz Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż zwalnia wszystkich od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej do odwołania. Dekret Ks. Biskupa o dyspensie od Niedzielnej Mszy św., zobacz tutaj.
 3. W Kościele w Podłopieniu będą sprawowane Msze św. według zamówionych intencji, ale mogą w nich uczestniczyć tylko ci, którzy ją zamawiali.
 4. We Mszach św. może uczestniczyć jedynie do 50 osób. (W kościele nie może być więcej niż 50 osób).
 5. Zostają zawieszone wszystkie nabożeństwa z wyjątkiem prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. (Nie będzie Gorzkich Żali i drogi krzyżowej).
 6. W duchu posłuszeństwa Kościołowi, powodowani miłością bliźniego oraz przyjmując zarządzenia władz państwowych w niedzielę pozostańmy w domach i wysłuchajmy Mszy św. w telewizji i radio!!!  
 7. Msze Święte niedzielne transmitowane w telewizji i radio: Telewizja 
  TVP Info i TVP 1 godz. 7.00 
  TVP 1 godz. 11.00
  TVP Polonia godz. 13.00  
  Radio
  Jedynka godz. 9.00 
  Jedynka godz. 19.00 
  Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz:
  w niedziele:
  9.00 i 10.30 z Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
  18:00 z Bazyliki św. Mikołaja w Bochni.
  w dni powszednie  
  poniedziałek – piątek godz. 18.00 Kościół św. Maksymiliana w Tarnowie  sobota 06.30 z Sanktuarium BM Szkaplerznej w Tarnowie
 8. Godziny Mszy św. w telewizji i radio zobacz tutaj.
 9. W piątek Msze św. o 6.30 i o 17.00. Nie będzie Mszy św. o 15.00, ani dróg krzyżowych.
 10. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: 
  1. Logan Tyler Marbut z parafii Lancaster w Stanach Zjednoczonych Ameryki zamieszkały w Krakowie i Monika Krzyściak z Parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  2. Sylwester Jan Piszczek z parafii Kanina i Anita Amanda Piwowarczyk z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  3. Bartłomiej Puchała z parafii Podłopień i Ewa Patrycja Miśkowiec z parafii Dobra. Zapowiedź pierwsza.
 11. Rodzice młodzieży klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu oraz ze Szkoły Podstawowej w Zawadce, która we wtorek 10 marca 2020 r. w Tymbarku przyjęła sakrament bierzmowania, jako dar ołtarza ufundowali do kościoła w Podłopieniu obrusy ołtarzowe. Bóg zapłać. 
 12. Msza św. w intencji młodzieży klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu oraz ze Szkoły Podstawowej w Zawadce, która we wtorek 10 marca 2020 r. w Tymbarku przyjęła sakrament bierzmowania, o zdrowie, błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla bierzmowanych, zamówiona przez Rodziców młodzieży, będzie sprawowana w dniu 17 maja 2020 r. o godz. 11.00 w kościele Parafialnym w Podłopieniu. 
 13. Nie będzie aż do odwołania spotkania Zespołu Synodalnego.
 14. Nie będzie aż do odwołania spotkań: ministrantów i lektorów, Oazy Ruchu światło życie, DSMu, próby chóru parafialnego, Grupy Apostolskiej Młodzieży.
 15. Nie będzie próby liturgii dzieci klas trzecich do I Komunii św. Dzieci otrzymały czytania, psalmy oraz wierszyki i będą w domu uczyć się wierszyków do I Komunii św.
 16. Nie będzie do odwołania zmiany tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Prosimy, aby zelatorzy róż dokonali zmiany tajemnic różańcowych telefonicznie – z członkami róż.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 18. Proszono nas o ogłoszenie:
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Podłopieniu informuje, informuje o zapisach uczniów do klasy I oraz dzieci do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Podłopieniu na rok szkolny 2020/2021. Terminy składania wniosków: od 02 marca 2020 r. do 16 marca 2020 r. Wnioski znajdują się w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej sppodlopien@o2.pl
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Zawadce informuje o zapisach uczniów do klasy I oraz dzieci do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zawadce na rok szkolny 2020/2021. Terminy składania wniosków: od 02 marca 2020 r. do 16 marca 2020 r. Wnioski znajdują się w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej spzawadka@o2.pl
 19. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.