3. Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 – (4. Niedz. kwietnia)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Artur Kazimierz Domiter z parafii Młynne i Katarzyna Brzazgoń z parafii Podłopień. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj 3. Niedziela Wielkanocna. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.00.
 3. W naszym kościele we Mszy św. z powodu epidemii może uczestniczyć nie więcej niż 40 osób. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przez wiernych. Z powodu epidemii nadal obowiązuje dyspensa od niedzielnej Mszy św.
 4. W naszej parafii w środy i piątki od godz. 17.00 będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
 5. Przed świętami wiele osób zyskiwało stan łaski uświęcającej wzbudzając akt żalu doskonałego pod warunkiem jak najszybszego skorzystania z sakramentu pokuty. Teraz kiedy w kościele może przebywać więcej osób – w naszym kościele to jest 40 osób – zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej wielkanocnej.
 6. Przypominamy, że obrzędy pogrzebu powinny się ograniczyć do stacji przy grobie, z udziałem najbliższej rodziny. Mszę żałobną dla większej liczby wiernych należy odprawić w kościele parafialnym, gdy już ustanie stan epidemii, zaś w dniu pogrzebu dla najbliższej rodziny i bez udziału ciała zmarłego, przy zachowaniu limitu osób w ilości 1 osoba na 15 m2. W kościele w Podłopieniu jest to maksymalnie 40 osób.
 7. Dziękujemy parafianom za złożone ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary przelane na konto parafii Podłopień.
 8. Dzisiaj w czwartą niedzielę kwietnia wypada zmiana tajemnic różańcowych dla ojców. Jeśli nie wszyscy będą mogli być na Mszy św., prosimy, aby zelatorzy dokonali zmiany tajemnic różańcowych między sobą telefonicznie.
 9. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca maja. Msze św. o Najświętszym, Sercu Pana Jezusa o 6.00 i o w 18.00. W I piątek będziemy wspierać misje ofiarami pieniężnymi.
 10. Okazja do spowiedzi świętej będzie codziennie rano od godz 6.30 i po południu od środy od godz. 17.00.
 11. W czasie epidemii nie ma wyjazdu do chorych. Księża mogą udać się z posługą sakramentalną tylko do umierających.
 12. W środę 29 kwietnia jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Będziemy się modlić za zamęczonych zamordowanych polskich biskupów i księży.
 13. Nabożeństwa majowe w naszej parafii będą w w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 15.00.
 14. W sobotę 2 maja jest Dzień Flagi. Wywieśmy flagi Polski w naszych domach.
 15. Święto Matki Boskiej Królowej Polski, które zwykle obchodzimy 3 maja w obecnym roku 2020 zostało przeniesione na 2 maja to jest na sobotę. To przeniesienie ma związek z tym, że w tym roku Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski zbiega się z 4. Niedzielą Wielkanocną. Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00.
 16. W zakrystii oraz przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.
 19. Wszystkich parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu i zapewniamy o modlitwie. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o ustanie pandemii.