4. Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2020 – (1. Niedz. maja)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Artur Kazimierz Domiter z parafii Młynne i Katarzyna Brzazgoń z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj 4. Niedziela Wielkanocna i Światowy Dzień Modlitw o powołania. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.00.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie przygotowało filmy na temat powołania kapłańskiego. Zachęcamy młodzież do ich obejrzenia.
 4. Przypominamy, że w naszym kościele we Mszy św. z powodu epidemii może uczestniczyć nie więcej niż 40 osób. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przez wiernych. Z powodu epidemii nadal obowiązuje dyspensa od niedzielnej Mszy św. wydana przez Księdza Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża.
 5. Dziękujemy parafianom za złożone ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary przelane na konto parafii Podłopień.
 6. Jutro Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.
 7. W środę 6 maja święto św. Filipa i Jakuba Apostołów.
 8. W piątek 8 maja Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji.
 9. Okazja do spowiedzi świętej istnieje codziennie rano od godz 6.00. Po południu codziennie od godz. 17.00 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej wielkanocnej.
 10. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 15.00.
 11. W zakrystii oraz przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 13. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.
 14. Wszystkich parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu i zapewniamy o modlitwie. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o ustanie pandemii.