5. Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 – (2. Niedz. maja)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Artur Kazimierz Domiter z parafii Młynne i Katarzyna Brzazgoń z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Krzysztof Stanisław Liszka z parafii Wojakowa i Magdalena Anna Kaim z parafii Podłopień. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj 5. Niedziela Wielkanocna. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.00.
 3. Przypominamy, że w naszym kościele we Mszy św. z powodu epidemii może uczestniczyć nie więcej niż 40 osób. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przez wiernych.
 4. W przyszłą niedzielę 17 maja to jest w trzecią niedzielę maja składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 5. Okazja do spowiedzi świętej istnieje codziennie rano od godz 6.00. Po południu codziennie od godz. 17.00 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej wielkanocnej.
 6. Codziennie po południu Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę o godz. 15.00 nabożeństwo majowe, a po niej Msza św.
 7. Zachęcamy, aby wierni korzystali codziennie ze Mszy św. i przyjmowali Komunię świętą.
 8. W czwartek święto liturgiczne św. Macieja Apostoła.
 9. W sobotę święto liturgiczne św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień Imienin ks. Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża. Zachęcamy wiernych do modlitwy w intencji Księdza Biskupa za przyczyną jego patrona.
 10. Zmarła nasz parafianka śp. Antonina Kaptur, lat 68, zamieszkała Podłopień. Złożenie ciała do grobu (stacja przy grobie) będzie w poniedziałek 11 maja 2020 r. o godz. 14.00 na cmentarzu w Tymbarku. Następnie o godz. 14.30 w kościele parafialnym w Podłopieniu będzie Msza św. żałobna. (Limit osób uczestniczących we Mszy św. w kościele w Podłopieniu wynosi 40 osób). Pomódlmy się w jej intencji. Wieczne odpoczywanie…
 11. W zakrystii oraz przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 13. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.
 14. Wszystkich parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu i zapewniamy o modlitwie. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o ustanie pandemii.