6. Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 – (3. Niedz. maja)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  1. Krzysztof Stanisław Liszka z parafii Wojakowa i Magdalena Anna Kaim z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  2. Dawid Lupa z parafii Poręba Wielka i Iwona Maria Pala z parafii Podłopień. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj 6. Niedziela Wielkanocna. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.00.
 3. Dzisiaj 17 maja to jest w trzecią niedzielę maja składka na tacę w kopertach jest przeznaczona na cele inwestycyjne.
 4. Przypominamy, że w naszym kościele we Mszy św. z powodu epidemii może uczestniczyć do 60 osób. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przez wiernych.
 5. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 6. W przyszła niedzielę miana tajemnic różańcowych dla ojców po mszy św. o godz. 11.00.
 7. Jutro 18 maja przypada setna rocznica urodzin największego z rodu Polaków świętego Jana Pawła II. Będziemy dziękować Bogu za św. Papieża Polaka w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Okazja do spowiedzi świętej istnieje codziennie rano od godz 6.00. Po południu codziennie od godz. 17.00 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej wielkanocnej.
 9. Codziennie po południu Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę o godz. 15.00 nabożeństwo majowe, a po niej Msza św.
 10. Zachęcamy, aby wierni korzystali codziennie ze Mszy św. i przyjmowali Komunię świętą.
 11. W poniedziałek w liturgii wspomnienie obowiązkowe św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.
 12. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 13. Z okazji Kwartalnych Dni Modlitw o urodzaje w miejsce dawnych Dni krzyżowych w tym tygodniu będą Msze św. wraz z modlitwami o urodzaje.
  • W środę 20 maja o godz. 18.00 będzie Msza św. o urodzaje w intencji mieszkańców Tymbark Góry i Zagórze.
  • W czwartek 21 maja o godz. 18.00 będzie Msza św. o urodzaje w intencji mieszkańców wsi Zawadka.
  • W piątek 22 maja o godz. 18.00 będzie Msza św. o urodzaje w intencji mieszkańców wsi Jasna.
  • W niedzielę 24 maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o godz.11.00 będzie Msza św. o urodzaje w intencji mieszkańców wsi Podłopień od Państwa Smoleń do Państwa Kępa.
  • W niedzielę 19 lipca o godz. 11.00 będzie Msza św. w intencji zmarłych mieszkańców wsi Podłopień od Państwa Smoleń do Państwa Kępa.
 14. Planujemy I Komunię świętą dzieci klas III w dniu 5 lipca. Spotkanie w sprawie zakupu strojów I komunijnych zapowiemy w najbliższym czasie. Czekamy na informację od firmy szyjącej stroje pierwszokomunijne.
 15. Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego w sprawie celebracji pogrzebów i odwiedzania chorych.
  • Odpowiadając na potrzeby duchowe wiernych oraz mając na uwadze kierowane przez nich prośby dnia 14 maja 2020 r. Ksiądz Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż dopuścił możliwość celebracji pogrzebu z trumną w kościele („stacja w kościele”) przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe.
  • Ponad to Ks. Biskup przypomina, że ciała osób zmarłych na choroby zakaźne wyszczególnione w rozporządzeniach Ministra Zdrowia winny być grzebane według specjalnych procedur, w tym bez możliwości wnoszenia trumny do kościoła czy kaplicy cmentarnej.
  • Ponadto, mając na uwadze troskę o zbawienie dusz, Ks. Biskup zezwala duszpasterzom na odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, ilekroć sami wierni o to proszą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
 16. W zakrystii oraz przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 18. Parafianie sprzątający kościół z Jasnej zakupili skrzynki i kwiaty przed kościół. Bóg zapłać.
 19. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.
 20. Wszystkich parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu i zapewniamy o modlitwie. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o ustanie pandemii.