Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020 – (4. Niedz. maja)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  1. Krzysztof Stanisław Liszka z parafii Wojakowa i Magdalena Anna Kaim z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  2. Dawid Lupa z parafii Poręba Wielka i Iwona Maria Pala z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.00.
 3. W przyszłą niedzielę 31 maja wypada Uroczystość Zesłania Ducha świętego – Zielone Świątki.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w kopertach w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary na cele inwestycyjne przelane na konto parafii Podłopień. Bóg zapłać.
 5. W minionym tygodniu i dzisiaj odprawiliśmy Msze św. o urodzaje z okazji dawnych Dni krzyżowych z poszczególnych rejonów i wsi. Ponadto zostały jeszcze zamówione przez parafian Msze św. za zmarłych mieszkańców z poszczególnych rejonów:
  1. Msza św. za zmarłych mieszkańców rejonu Tymbark Góry i Zagórze będzie 29 czerwca (Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła) o godz. 7.00.
  2. Msza św. za zmarłych mieszkańców wsi Zawadka będzie 12 lipca (niedziela) o godz. 7.00.
  3. Msza św. za zmarłych mieszkańców wsi Jasna będzie 19 lipca (niedziela) o godz. 7.00.
  4. Msza św. za zmarłych mieszkańców wsi Podłopień od państwa Smoleń do państwa Kępa będzie 19 lipca (niedziela) o godz. 11.00.
 6. Spotkanie w sprawie zakupu strojów I komunijnych odbędzie się dnia 25 czerwca o godz. 18.30 w sali katechetycznej na plebanii.
 7. Jeśli chodzi o Uroczystość Bożego Ciała, to procesja odbędzie się wokół kościoła z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych. W dniu Uroczystości Bożego Ciała będzie adoracja w kościele.
 8. Okazja do spowiedzi świętej istnieje codziennie rano od godz 6.00. Po południu codziennie od godz. 17.00 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej i Komunii św. wielkanocnej.
 9. Codziennie po południu Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe. W niedzielę o godz. 15.00 nabożeństwo majowe, a po niej Msza św.
 10. Serdecznie zapraszamy na XIV Pielgrzymkę Apostolatu „Margaretka” do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 13 czerwca 2020. Rozpoczęcie o godz. 9.30 w bazylice. Wszystkie punkty programu, w tym także droga krzyżowa, będą w bazylice. W pielgrzymce może uczestniczyć większa ilość osób. Oprócz kościoła, nagłośnione będą krużganki i plac.
  Program pielgrzymki:
  9.30 – różaniec w intencji kapłanów
  10.00 – konferencja
  10.45 – droga krzyżowa
  12.00 – Eucharystia, adoracja
  13.30 – zakończenie
  Wyjazd 13 czerwca o godz. 8.00 sprzed kościoła w Podłopieniu. Zapisy u Pani Marty Florek.
 11. Ofiary na misje złożyły Róże Matek: 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Stefania Czernek; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś-Brzazgoń; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 14. Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 16. Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19. Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula. Bóg zapłać.
 12. W zakrystii oraz przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 14. 23 maja zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Hohoł, lat 78, zamieszkały Zawadka. Pogrzeb śp. Stanisława Hohoła będzie we wtorek 26 maja o godz. 12.00. Ciało zmarłego zostanie złożone do grobu na cmentarzu w Podłopieniu. Wieczne odpoczywanie…
 15. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.
 16. Wszystkich parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu i zapewniamy o modlitwie. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o ustanie pandemii.