13. Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 – (4. Niedz. czerwca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Bogdan Marek z parafii Dobra i Edyta Faustyna Goryczka z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Andrzej Rafał Wydra z parafii Podłopień i Ewelina Łopusiak z parafii Jurków. Zapowiedź trzecia.
  • Wojciech Florek z parafii Podłopień i Amelia Świątko z parafii Szyk. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj przeżywamy 13. niedzielę zwykłą.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w kopertach w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. Dzisiaj w niedzielę 28 czerwca zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Zbiórkę prowadzą lektorzy i ministranci z naszej parafii.
 6. Jutro 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00
 7. Spotkanie dzieci klas III wraz z rodzicami w sprawie liturgii I Komunii św. w środę 1 lipca po Mszy św. wieczornej, a więc o godz. 18.45. W najbliższą sobotę 4 lipca o godz. 9.00 spowiedź św. dzieci przed I Komunią świętą.
 8. W przyszłą niedzielę 5 lipca I Komunia św. o godz. 11.00. Prosimy, aby wierni nie związani bezpośrednio z dziećmi przyszli na inne Msze św.
 9. W I środę lipca o godz. 18.00 nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.
 10. W I czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby o godz. 17.30 różaniec o uproszenie powołań kapłańskich i zakonnych poprowadzili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 11. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
 12. Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pani Eweliny Niemirskiej.
 13. Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek o godz. 8.00. Prosimy o pojazd od Pana Antoniego Kordeczka.
 14. Okazja do spowiedzi św. przed I piątkiem będzie codziennie rano od godz. 6.00 oraz od środy po południu od godz. 17.00.
 15. W I piątek Msze św. o godz. 6.30 i o 18.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 16. W I sobotę Nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca o godz. 18.00 Po Mszy rozważanie i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej podczas której będziemy odmawiać różaniec święty.
 17. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
 18. Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 6., 7. i 8. w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 4. i 5. w sobotę o godz. 10.00. Podczas spotkań obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.
 19. Ofiary na Misje złożyły Róże Matek: 1. Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2. Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Stefania Czernek; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś-Brzazgoń; 9. Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Anna Kawula; 10. Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. bł. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14. Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 16. Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19. Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula; 20. Róża Matek pw. św. Zofii zelatorka pani Małgorzata Czernek; Bóg zapłać.
 20. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 21. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 22. Ogłoszenia, o które nas proszono:
  • Wójt Gminy Tymbark informuje o dodatkowym naborze deklaracji do udziału w programie dofinansowania ze środków unijnych wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę. Termin składania deklaracji upływa 3 lipca 2020r. Warunki udziału w projekcie dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Tymbark lub telefonicznie pod numerem 18 3325 141.
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od dnia 1 lipca 2020 r. przyjmowane są wnioski o świadczenia rodzinne oraz wnioski o świadczenie Dobry Start 300 zł dla ucznia w wersji elektronicznej na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 zaś od 1 sierpnia 2020 r. będą przyjmowane wnioski tradycyjnie składane w wersji papierowej. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Ośrodka lub u pracowników Ośrodka.
 23. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 24. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.
 25. Wszystkich parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu i zapewniamy o modlitwie.