14. Niedziela Zwykła – 05 lipca 2020 – (1. niedz. lipca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Wojciech Florek z parafii Podłopień i Amelia Świątko z parafii Szyk. Zapowiedź trzecia.
  • Paweł Hojda z parafii Podłopień i Anna Lucyna Górecka z parafii Wilkowisko. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj przeżywamy 14. niedzielę zwykłą.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej o godz. 11.00. Prosimy, aby osoby nie związane bezpośrednio z dziećmi komunijnymi przyszły na inne Msze św.
 6. Dzieci I Komunijne będą przeżywać Biały tydzień w strojach pierwszokomunijnych codziennie podczas Mszy św. o godzinie 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę 12 lipca Uroczystość Rocznicy I Komunii św. o godz. 11.00. Prosimy, aby wierni nie związani bezpośrednio z dziećmi przeżywającymi rocznicę i Komunii świętej przyszli na inne Msze św.
 8. Rodzice dzieci, które dzisiaj przeżywają uroczystość I Komunii świętej jako dar ołtarza złożyli ofiarę na wzmacniacz akustyczny do kościoła. Bóg zapłać.
 9. W minionym tygodniu firma Tomasiak pomalowała dach kaplicy na cmentarzu parafialnym w Podłopieniu farbą poliuretanową w kolorze czerwono tlenkowym.
 10. Ofiary na Misje złożyły Róże Ojców: 6 Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Jan Jamróz; 10 Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 11. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
 12. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 14. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 15. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.