17. Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020 – (4. niedz. lipca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jarosław Jamróz z parafii Podłopień i Magdalena Maria Szczepaniak z parafii Tymbark. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj przeżywamy 17. niedzielę zwykłą.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w kopertach w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 4. Wspomnienia i święta liturgiczne najbliższego tygodnia:
  • W środę – św. Marty;
  • W piątek – św. Ignacego Loyoli;
  • W sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 5. W I. sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca.
 6. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. W dzisiejszą niedzielę 26 lipca z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych: samochodów i motocykli. Modlimy się za użytkowników dróg: kierowców, pasażerów i pieszych.
 8. Ofiary na misje złożyły Róże Matek: Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2. Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Stefania Czernek; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś-Brzazgoń; 9. Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Anna Kawula; 10. Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. bł. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14. Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 16. Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19. Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus zelatorka pani Helena Bubula; 20. Róża Matek pw. św. Zofii zelatorka pani Małgorzata Czernek. Bóg zapłać.
 9. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 10. W sobotę 25 lipca zmarła nasza parafianka pani Agata Piwowarczyk, lat 96, zamieszkała Zawadka. Pogrzeb śp. Agaty Piwowarczyk będzie we wtorek 28 lipca o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Podłopieniu. Ciało zmarłej zostanie złożone do grobu na cmentarzu parafialnym w Podłopieniu. Różaniec za zmarłą będzie w kościele w niedzielę o godz. 19.00 w i poniedziałek o godz. 19.00.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 12. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 13. Ogłoszenie, o które nas proszono: Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że w dniu 24 czerwca minął termin przedłożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, do złożenia której zobowiązani są wszyscy właściciele nieruchomości. Prosimy o niezwłoczne wypełnienie deklaracji przez osoby, które jeszcze tego nie zrobiły. Wypełnione deklaracje można przesyłać pocztą na adres Urzędu Gminy w Tymbarku lub składać w pokoju nr 7. Po złożeniu podpisanej deklaracji zostaną wydrukowane nowe dowody wpłat na 2020 r. Ponadto Urząd przypomina o bieżącym regulowaniu należności za wywóz odpadów komunalnych.
 14. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.