18. Niedziela Zwykła – 02 sierpnia 2020 – (1. niedz. sierpnia)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Jarosław Jamróz z parafii Podłopień i Magdalena Maria Szczepaniak z parafii Tymbark. Zapowiedź trzecia.
  • Adam Józef Leśniak z parafii Podłopień i Dominika Jadwiga Hanula z parafii Skrzydlna. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj przeżywamy 18. niedzielę zwykłą.
 3. W dniu dzisiejszym 2 sierpnia można zyskać odpust porcjunkuli. Jest to odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Kolejnym warunkiem jest dyspozycja wewnętrzna, czyli wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego. Pozostałe trzy warunki to:
  • spowiedź sakramentalna.
  • Komunia święta i
  • Modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 4. W minionym tygodniu kontynuowaliśmy prace przy odwodnieniu muru oporowego przy pomniku Chrystusa zmartwychwstałego na cmentarzu Parafialnym w Podłopieniu. Dziękujemy pracownikom firmy pana Józefa Kęski za prace odkopania muru oporowego i założenia izolacji i rury drenażowej przy pomniku. Ponadto dziękujemy panu Józefowi Gacalowi oraz panu Marcinowi Pachowi i Zbigniewowi Kuligowi za wykonanie odprowadzenia rury drenażowej pomnika na cmentarzu od skarpy do studzienki kanalizacyjnej.
 5. W przyszła niedzielę 9 sierpnia (to jest w II niedzielę sierpnia) składka na tacę będzie przeznaczona na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 6. Księża Biskupi zachęcają do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych.
 7. Wspomnienia i święta liturgiczne najbliższego tygodnia:
  • We wtorek św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  • W czwartek – 6. sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego.
  • W sobotę – św. Dominika, prezbitera.
 8. W I. środę sierpnia o godz. 18.00 nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.
 9. W I. czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby o godz. 17.30 różaniec o uproszenie powołań kapłańskich i zakonnych poprowadzili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 10. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  • Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Jana Dudy.
  • Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek o godz. 8.00. Prosimy o pojazd od Pani Kazimiery Różanej.
 11. Okazja do spowiedzi św. przed I piątkiem będzie codziennie rano od godz. 6.00 oraz od środy po południu od godz. 17.00.
 12. W I piątek Msze św. o godz. 6.30 i o 18.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 13. Ofiary na misje złożyły Róże Ojców: Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; 10. Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 14. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 16. W miniony piątek zmarł nasz parafianin pan Antoni Kordeczka, lat 79 z Zawadki. Pogrzeb śp. Antoniego Kordeczki będzie dzisiaj w niedzielę 2 sierpnia o godz. 13.00. Ciało zmarłego zostanie złożone do grobu na cmentarzu w Tymbarku. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 17. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 18. Ogłoszenie, o które nas proszono: Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że WNIOSKI NA ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przyjmowane będą w terminie od 3 do 31 sierpnia 2020 roku.
 19. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.