20. Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2020 – (3. niedz. sierpnia)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Józef Leśniak z parafii Podłopień i Dominika Jadwiga Hanula z parafii Skrzydlna. Zapowiedź trzecia.
 2. Dzisiaj w niedzielę 16 sierpnia, to jest w III niedzielę sierpnia składka na tacę w kopertach jest przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 3. W minionym tygodniu została przeprowadzona renowacja pomnika św. Jana Pawła II i św. Kingi przy drodze krajowej 28. Pomnik został oczyszczony i odtłuszczony. Została zdjęta zniszczona warstwa malowidła, która pod wpływem czynników atmosferycznych uległa erozji i została położona nowa warstwa malowania. Cokół pomnika z piaskowca i granitu został odczyszczony i zaimpregnowany. Płyty granitowe zostały odczyszczone, a napisy odtworzone. Dziękujemy panu Markowi Gąsiorowi za wypożyczenie oraz przywiezienie i zainstalowanie rusztowania. Dziękujemy Panu Zbigniewowi Kuligowi za pomoc w załadunku i rozładunku rusztowania. Dziękujemy też Urzędowi Gminy w Tymbarku za wypożyczenie agregatu prądotwórczego. Bóg zapłać.
 4. Odpowiadając na apel księdza Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża w przyszłą niedzielę 23 sierpnia w naszej parafii przed kościołem będzie zbiórka pieniędzy do puszek, które za pośrednictwem Diecezjalnej Caritas zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych podczas eksplozji materiałów wybuchowych w Bejrucie w Libanie. O przeprowadzenie tej zbiórki proszę lektorów z naszej parafii.
 5. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Dziękuję parafianom za piękny przykład modlitwy podczas Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w miniony poniedziałek. Bóg zapłać.
 8. Wspomnienia i święta liturgiczne najbliższego tygodnia:
 9. W poniedziałek – św. Jacka, prezbitera.
 10. W czwartek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 11. W piątek – św. Piusa X, papieża.
 12. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 13. Wydział Misyjny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Tarnowski Wolontariat Misyjny proszą o podjęcie akcji Nakrętka na Studnie Misyjne. Chodzi o zbieranie i przekazanie do parafii nakrętek z butelek plastikowych po napojach. Idea jest taka, żeby – podobnie jak zbiera się makulaturę – zbierać, nie wyrzucać, ale przekazać nakrętki z butelek plastikowych lub kartonów po napojach – na przykład po wodzie mineralnej lub innych napojach. Pozyskane w ten sposób fundusze poprzez Wydział Misyjny Kurii Diecezjalnej zostaną przeznaczone na budowę studni w krajach misyjnych. Zachęcamy, żeby zbierać w domu nakrętki, a jeśli uzbiera się na przykład cały worek, to przynieść je na plebanię. Pan Jezus zapewniał: „Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych dlatego, że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody” (Mt 10,42).
 14. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 16. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 17. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.