22. Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 – (5. niedz. sierpnia)

 1. Dzisiaj przeżywamy 22. niedzielę zwykłą.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w kopertach w niedzielę 16 sierpnia 2020 roku. Bóg zapłać.
 3. W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach świętych słowo Boże głosi nasz rodak Ks. Jan Krzyściak – misjonarz na Filipinach i zbiera ofiary na składkę na misje. Zebrana składka jest przeznaczona na potrzeby misji, którą prowadzi Ks. Jan Krzyściak na wyspie Mindanao na Filipinach.
 4. W przyszłą niedzielę 6 września będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz 16.30 na plebanii.
 5. We wtorek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie po południu o godz. 18.00.
 6. W I. środę nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 18.00.
 7. W I. czwartekGodzina święta, czyli Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. O godz. 17.30 prosimy, żeby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o powołania do Służby Bożej w Kościele.
 8. Młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w I. czwartek – 3 września o godz. 18.00.
 9. Młodzież klas siódmych zapraszamy na Mszę św. w I. piątek miesiąca tj. 4 września o godz. 18.00.
 10. W I. piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Modlimy się za misje i za misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 11. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem będzie codziennie rano od godz. 6.00 oraz od wtorku po południu od godz. 16.30.
 12. Do chorych księża udadzą się w I. piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I. piątek o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Stanisława Dziadonia.
  • Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I. piątek od godz. 14.00. Prosimy o pojazd od pana Romana Banasia.
 13. W sobotę nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy rozważanie i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której będziemy odmawiać różaniec święty.
 14. Ofiary na misje złożyły Róże różańcowe: 1. Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2. Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Stefania Czernek; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Władysława Brzazgoń; 10. Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Hochoł; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. św. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14. Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Anna Smoleń; 20. Róża Matek pw. św. Zofii zelatorka pani Małgorzata Czernek oraz 6. Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz i 10. Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak; Bóg zapłać za ofiary na misje święte.
 15. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 17. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.