25. Niedziela Zwykła – 20 września 2020 – (3. Niedz. września)

 1. Dzisiaj przeżywamy 25. niedzielę zwykłą.
 2. Podczas uroczystości odpustowych w Tymbarku ks. Kanonik Franciszek Malarz otrzymał odznaczenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy – Złoty krzyż zasługi. Jako parafia pragniemy okazać radość i wyrazić serdecznie gratulacje księdzu Kanonikowi Franciszkowi Malarzowi.
 3. Dzisiaj 20 września to jest w trzecią niedzielę września jest składka inwestycyjna w kopertach.
 4. W najbliższym czasie parafia planuje wykonać inwestycję renowacji schodów na cmentarzu parafialnym w Podłopieniu: od alejki głównej do kaplicy na cmentarzu. Remont obejmie 40 schodów. Obecne schody na alejce do kaplicy na cmentarzu w Podłopieniu są wykonane z betonu, który jednak pod wpływem warunków atmosferycznych uległ erozji. Remont schodów będzie polegał na odtworzeniu i uzupełnieniu warstwy betonowej schodów, a następnie położeniu okładziny z granitu szarego. Remont schodów na cmentarzu przeprowadzi firma pana Józefa Kęski ze Słopnic.
 5. Następną inwestycją, którą planujemy wykonać na jesieni będzie renowacja pomnika Chrystusa Zmartwychwstałego na cmentarzu w Podłopieniu. Planujemy, że remont cokołu pomnika Chrystusa Zmartwychwstałego na cmentarzu wykona również firma pana Józefa Kęski ze Słopnic.
 6. W przyszłą niedzielę 27 września będzie zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. Przyszła niedziela 27 września będzie niedzielą synodalną. Wznawiamy Spotkania Zespołu Synodalnego. Zapraszam członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na spotkanie w przyszłą niedzielę 27 września na plebanię o 16.30.
 8. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 10. W dzisiejszą niedzielę 20 września o godz. 17.00 planujemy urządzić drogę krzyżową do „źródła wody ofiarnej” u stóp Łopienia. Zbiórka przy pierwszej stacji drogi krzyżowej. Od pomnika świętego Jana Pawła II do I stacji trzeba przejść pieszo, ponieważ obecnie nie ma tam przejazdu. Zapraszamy.
 11. w piątek 18 września zmarła Mama ks. Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pogrzeb śp. Genowefy Jeż będzie we wtorek 22 września o godz. 14.00 w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Ks. Biskupowi Diecezjalnemu Andrzejowi Jeżowi składamy wyrazy współczucia i polecamy duszę jego Mamy Bożemu Miłosierdziu.
 12. Jutro w poniedziałek 21 września nasza parafia zaproszona jest na odpust do Limanowej na Mszę św. o godz. 11.00.
 13. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.45.
 14. Próba Chóru Parafialnego „Iskra miłosierdzia” w piątek o godz. 18.45.
 15. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Na 8.30 zapraszam kandydatów na ministrantów z klasy IV.
 16. W dniu wczorajszym w Bazylice w limanowej dwaj lektorzy z naszej parafii otrzymali krzyże ceremoniarzy i zostali pobłogosławieni do posługi ceremoniarza liturgicznego. Są to: Stanisław Hohoł i Piotr Kordeczka. Nowym ceremoniarzom liturgicznym gratulujemy. W ten sposób w naszej parafii mamy w tej chwili czterech ceremoniarzy: Marcin Bokowy i Jakub Bokowy oraz nowi ceremoniarze: Stanisław Hohoł i Piotr Kordeczka. Do posługi ceremoniarza od października zaczną przygotowywać się dwaj następni lektorzy.
 17. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę o godz. 9.00. Na spotkanie DSM zapraszam również dziewczęta, które chciałyby się włączyć w Działalność Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 18. Spotkanie Oazy Ruchu Światło – Życie będzie w sobotę.
  • O godz. 9.00 – Oaza Nowej Drogi z klasy piątej, szóstej i siódmej.
  • O godz. 10.00 – Oaza Nowego Życia z klasy ósmej i pierwszej średniej.
  • O godz. 11.00 – Oaza Dzieci Bożych z klas: od pierwszej do czwartej. Serdecznie zapraszamy.
 19. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 20. W zakrystii są do nabycia „Kalendarze rolników” w formie książkowej w cenie 23 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 6 zł.
 21. Nadal można zbierać plastikowe zakrętki z wszelkich butelek i pojemników. Uzyskane środki pieniężne posłużą do wybudowania studni na misjach. My cieszymy się dostępem do wody. Są rejony na misjach, gdzie woda wciąż jest luksusem. Pomóżmy wybudować chociaż jedną studnię. Zakrętki można przynosić na plebanię. Kiedy uzbiera się więcej, przyjedzie po nie samochód i zabierze do Tarnowa.
 22. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 23. Przypominamy, że w kościele oraz podczas spotkań grup parafialnych obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 24. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.