28. Niedziela Zwykła – 11 października 2020 – (II. Niedz. października)

 1. Dzisiaj w 28. niedzielę zwykłą 11 października przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” – „Cały Twój”. Przed kościołem ministranci i lektorzy z naszej parafii prowadzą zbiórkę do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace na cmentarzu w Podłopieniu związane z remontem schodów od alejki głównej do kaplicy na cmentarzu. Rozpoczęliśmy również remont pomnika Chrystusa Zmartwychwstałego na cmentarzu w Podłopieniu. Prace wykonuje firma pana Józefa Kęski ze Słopnic.
 3. W przyszłą niedzielę 18 października to jest w trzecią niedzielę października – składka na tacę w kopertach przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę o 15.00 różaniec i po nim Msza św.
 5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 6. Wczoraj w sobotę 10 października w parafii Dobra rozpoczęła się katechizacja przedmałżeńska, tak zwany „kurs przedmałżeński”. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 12.00. Przewidziane jest 9 spotkań; zakończenie 14 listopada 2020. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 7. Jak każdego roku chcemy podzielić się zebranymi plonami z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zbiórka płodów rolnych na Seminarium odbędzie się w najbliższą czwartek 15 października 2020 r. według następującego porządku:
  • Z Zawadki będzie zwoził Pan Andrzej Bokowy w czwartek od godz. 8.00;
  • Z Zagórza będzie zwoził Pan Jan Brzazgoń w czwartek od godz. 8.00; 
  • Z Jasnej będzie zwoził Pan Paweł Szewczyk w czwartek od godz. 8.00.
  • Z Podłopienia będzie zwoził Pan Andrzej Duda w czwartek od godz. 9.00.
 8. Prosimy, aby wcześniej płody rolne spakować w worki i wynieść do drogi, aby panowie, którzy przyjadą po płody nie musieli długo czekać, ale żeby ta akcja poszła sprawnie. Zachęcamy parafian, aby swoim zbiorami podzielili się z alumnami Seminarium Duchownego. Za dobrodziejów sprawowane są w Seminarium Msze święte.
 9. W związku ze zbliżającymi się świętami Wszystkich świętych, prosimy, aby wierni przeprowadzili sprzątanie wokół grobów swoich bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym w Podłopieniu.
 10. Wypominki za duszami zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki w naszym kościele są czytane w każdą niedzielę o godz. 10.40 przed Mszą św. o godz. 11.00. W listopadzie, po Mszy św. wieczornej będzie różaniec połączony z wypominkami za duszami zmarłych. Prosimy o zaznaczenie wypominków rocznych i jednorazowych. Wypominki roczne są czytane przez cały rok, a jednorazowe będą czytane w listopadzie.
 11. Kartki z wypominkami będzie można pobrać w przedsionku kościoła.
 12. W tym tygodniu ze względu na obostrzenia związane ze wzrostem zachorowań nie będzie spotkań żadnych grup Parafialnych.
 13. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 15. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 16. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.