29. Niedziela Zwykła – 18 października 2020 – (III. Niedz. października)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Piotr Danielczyk z parafii Podłopień i Jolanta Ewa Mysza z parafii Niedźwiedź. Zapowiedź pierwsza.
  • Sebastian Damian Banach z parafii Podłopień i Jadwiga Agnieszka Tąta z parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj 18 października, w trzecią niedzielę października – składka na tacę w kopertach przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
 3. Kontynuujemy na cmentarzu w Podłopieniu związane z remontem schodów od alejki głównej do kaplicy na cmentarzu. Rozpoczęliśmy również remont pomnika Chrystusa Zmartwychwstałego na cmentarzu w Podłopieniu. Prace wykonuje firma pana Józefa Kęski ze Słopnic.
 4. Dzisiaj w 29. niedzielę zwykłą 18 października przeżywamy Niedzielę Misyjną. Modlimy się za Misje i za misjonarzy.  Składka na tacę na potrzeby misji świętych  będzie w przyszłą niedzielę 25 października.
 5. Dziękujemy wszystkim gospodarzom i parafianom, którzy podzielili się zebranymi plonami z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękuję także panom, którzy podjęli się zwózki płodów rolnych z poszczególnych rejonów: Andrzejowi Bokowemu, Janowi Brzazgoniowi, Andrzejowi Dudzie i Pawłowi Szewczykowi. W piątek płody rolne zostały odwiezione do Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za dobrodziejów sprawowane są w Seminarium Msze święte.
 6. W związku ze zbliżającymi się świętami Wszystkich świętych, prosimy, aby wierni przeprowadzili sprzątanie wokół grobów swoich bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym w Podłopieniu.
 7. Wypominki za duszami zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki w naszym kościele są czytane w każdą niedzielę o godz. 10.40 przed Mszą św. o godz. 11.00.
 8. W listopadzie, po Mszy św. wieczornej będzie różaniec połączony z wypominkami za duszami zmarłych. Prosimy o zaznaczenie wypominków rocznych i jednorazowych. Wypominki roczne są czytane przez cały rok, a jednorazowe będą czytane w listopadzie. 
 9. Kartki z wypominkami można pobrać w przedsionku kościoła.
 10. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę o 15.00 różaniec i po nim Msza św.
 11. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 12. W przyszłą niedzielę 25 października będzie zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 13. W tym tygodniu ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia nie będzie spotkań grup parafialnych.
 14. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 16. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 17. Ogłoszenie, o które nas proszono: Zakład Gospodarki Komunalnej w Tymbarku informuje, że w związku z koniecznością wpięcia nowo-przebudowanego odcinka wodociągu do istniejącej linii wodociągowej w dniu 19 października 2020 (tj. poniedziałek) od godz. 8:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Podłopień. Przerwa potrwa kilka godzin.
 18. W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych, 16.10.2020 Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż ponownie udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Osoby, które skorzystają z dyspensy, ks. Biskup gorąco zachęca do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w Mszy św. w dni powszednie. W kościele w Podłopieniu może przebywać 85 osób.
 19. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.