30. Niedziela Zwykła – 25 października 2020 – (IV. Niedz. października)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Piotr Danielczyk z parafii Podłopień i Jolanta Ewa Mysza z parafii Niedźwiedź. Zapowiedź druga.
  • Sebastian Damian Banach z parafii Podłopień i Jadwiga Agnieszka Tąta z parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Zapowiedź druga.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną w kopertach w niedzielę 18 października 2020 roku. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu podejmowane były prace na cmentarzu w Podłopieniu związane z remontem schodów od alejki głównej do kaplicy na cmentarzu. Schody zostały obłożone szarym granitem. Mur oporowy pomnika został obłożony granitem czarnym. Wykonywane były również prace przy remoncie pomnika Chrystusa Zmartwychwstałego na cmentarzu. Figura Chrystusa została na powrót zainstalowana już na cokole. Ze względu na pogodę prace nie zostały jeszcze całkowicie ukończone. Prace będą jeszcze kontynuowane po Uroczystości Wszystkich Świętych.
 4. Dzisiaj w 30. niedzielę zwykłą 25 października w naszej parafii Składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby misji świętych prowadzonych przez Stolicę Apostolską.
 5. W dniu wczorajszym wyjechał na misje Ks. Jan Krzyściak. Jego misję na Filipinach polecamy modlitwom parafian.
 6. Osoby, które nie będą na Mszy św. w kościele mogą złożyć ofiarę na tacę wpłacając na konto parafii w Podłopieniu.
 7. W czwartek w Wilkowisku odbył się pogrzeb księdza Aleksandra Zapalskiego, emerytowanego, proboszcza parafii Góra świętego Jana.
 8. W piątek w Jurkowie odbył się pogrzeb emerytowanego proboszcza parafii Jurków ks. Józefa Puchały.
 9. W piątek w naszej parafii odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Małgorzaty Bogacz z Jasnej, która przeżyła 44 lata.
 10. Ponadto w piątek 23 października zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Duda, który przeżył 82 lata. Pogrzeb śp. Stanisława Dudy będzie we wtorek 27 października o godz. 14.00. Ciało zmarłego zostanie złożone do grobu na cmentarzu w Podłopieniu. Różaniec za duszą zmarłego śp. Stanisława Dudy będzie w kościele w Podłopieniu dzisiaj w niedzielę o godz. 17.00 oraz w poniedziałek o godz. 18.30 Pomódlmy się w ich intencji. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 11. W niedzielę 1 listopada wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Przez udział w Eucharystii wyrażamy wiarę w świętych obcowanie. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i 11.00.
 12. Ze względu na wzrost zachorowań i obostrzenia wiązane z epidemią SARS‑cov2, w tym roku nie będzie procesji na cmentarz. Natomiast na cmentarz można udać się indywidualnie. Zachęcamy, żeby groby zmarłych odwiedzić w najbliższym tygodniu przed Uroczystością Wszystkich Świętych i po Uroczystością Wszystkich Świętych.
 13. W Uroczystość Wszystkich Świętych przed kościołem parafialnym w Podłopieniu zbierane będą ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 14. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym będzie codziennie rano od godz. 6.00 i po południu od godz.16.00. Skorzystajmy z sakramentu pokuty w tym tygodniu, żebyśmy we Wszystkich Świętych i dni następne mogli zyskać odpusty za zmarłych.
 15. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych – czytamy w dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską.
 16. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca świętego. W intencji Ojca św. można odmówić np.: jedno „Ojcze nasz” i jedno „Zdrowaś Mario”. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Jeżeli nie ma takiej dyspozycji, odpust będzie cząstkowy.
 17. Wypominki za duszami zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki w naszym kościele są czytane w każdą niedzielę o godz. 10.40 przed Mszą św. o godz. 11.00.
 18. W listopadzie, po Mszy św. wieczornej będzie różaniec połączony z wypominkami za duszami zmarłych. Prosimy o zaznaczenie wypominków rocznych i jednorazowych. Wypominki roczne są czytane przez cały rok, a jednorazowe będą czytane w listopadzie.
 19. Kartki z wypominkami można pobrać w przedsionku kościoła.
 20. We wtorek 27 października w kościele o godz. 19.00 będzie Spotkanie Zespołu Synodalnego.
 21. Dzisiaj w niedzielę 25 października będzie zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 22. W tym tygodniu ze względu na wzrost zachorowań nie będzie spotkań grup parafialnych.
 23. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 24. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 25. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 26. W kościele w Podłopieniu może przebywać 85 osób.
 27. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.