Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020 – (I. Niedz. listopada)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Piotr Danielczyk z parafii Podłopień i Jolanta Ewa Mysza z parafii Niedźwiedź. Zapowiedź trzecia.
  • Sebastian Damian Banach z parafii Podłopień i Jadwiga Agnieszka Tąta z parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Zapowiedź trzecia.
 2. Dzisiaj w niedzielę 1 listopada przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przez udział w Eucharystii wyrażamy wiarę w świętych obcowanie. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i 11.00 i 15.00.
 3. Ze względu na wzrost zachorowań władze państwowe wydały zarządzenie, zgodnie z którym cmentarze pozostają zamknięte od soboty; dzisiaj we Wszystkich Świętych oraz jutro w poniedziałek w Dzień Zaduszny.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych przed kościołem parafialnym w Podłopieniu zbierane będą ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. W minioną sobotę o godz. 11.00 w naszej parafii odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Tadeusza Toporkiewicza, zamieszkałego Podłopień, który przeżył 79 lat.
 6. Ponadto w sobotę o godz. 14.00 w Tymbarku odbył się pogrzeb śp. Jolanty Sopata Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podłopieniu, która przeżyła 51 lat. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 7. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, odpust zupełny dla wiernych zmarłych można zyskać przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca świętego. W intencji Ojca św. można odmówić np.: jedno „Ojcze nasz” i jedno „Zdrowaś Mario”. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Jeżeli nie ma takiej dyspozycji, odpust będzie cząstkowy.
 8. W Dzień Zaduszny Msze św. będą o godz. 6.30; 10.00 i 17.00.
 9. W Dzień Zaduszny odpust zupełny można zyskać również z innego tytułu. Mianowicie, wierni, którzy odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. Wypominki za duszami zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki w naszym kościele są czytane w każdą niedzielę o godz. 10.40 przed Mszą św. o godz. 11.00.
 11. W listopadzie, po Mszy św. wieczornej będzie różaniec połączony z wypominkami za duszami zmarłych. Prosimy o zaznaczenie wypominków rocznych i jednorazowych. Wypominki roczne są czytane przez cały rok, a jednorazowe będą czytane w listopadzie.
 12. W I. środę nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 17.00.
 13. W I. czwartek – Godzina święta, czyli Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. O godz. 16.30 prosimy, żeby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o powołania do Służby Bożej w Kościele.
 14. Młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w I. czwartek – 5 listopada o godz. 17.00.
 15. Młodzież klas siódmych zapraszamy na Mszę św. w I. piątek miesiąca tj. 6 listopada o godz. 17.00.
 16. W I. piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Modlimy się za misje i za misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 17. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem będzie codziennie rano od godz. 6.00 oraz od środy po południu od godz. 16.30.
 18. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Stefana Szewczyka.
  • Na Zawadkę w I piątek ks. proboszcz uda się od godz. 14.00. Prosimy o pojazd od pana Ludwika Piętonia.
 19. W sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00.
 20. W przyszłą niedzielę 8 listopada będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w kościele o 16.30.
 21. W tym tygodniu ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia nie będzie spotkań grup parafialnych.
 22. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 23. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 24. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 25. W kościele w Podłopieniu może przebywać 85 osób.
 26. Zachęcamy do włączenia się w Akcję Różaniec do Granic Nieba.
 27. Różaniec Do Granic Nieba trwa 8 dni, całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. Do wydarzenia można dołączyć dowolnego dnia, choć zachęcamy, by aktywnie uczestniczyć przez całą oktawę. Modlitwę przeżywamy w kościele parafialnym lub w domu. Godzina dowolna, zachęcamy jednak do wybrania czasu powiązanego z rytmem duchowym dnia. Może to być, któraś z tych godzin:
  • 12:00 – Anioł Pański
  • 15:00 – Godzina Miłosierdzia
  • 21:00 – Apel Jasnogórski
 28. Szczegóły podajemy wyżej.
 29. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.