33. Niedziela Zwykła – 15 listopada 2020 – (III. Niedz. listopada)

 1. Dzisiaj w 33. niedzielę zwykłą przeżywamy Światowy Dzień ubogich. Przed kościołem prowadzona jest dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla ubogich.
 2. Dzisiaj w niedzielę 15 listopada, to jest w trzecią niedzielę listopada jest składka inwestycyjna w kopertach. Z racji ograniczenia w ilości osób w kościele ofiary można składać poprzez przelewy bankowe. Dane do przelewu umieszczone są na stronie internetowej parafii.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 4. W przyszłą niedzielę 22 listopada zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. W środę 18 listopada wypada wspomnienie bł. Karoliny Kózka, dziewicy i męczennicy.
 6. W sobotę 21 listopada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 7. W najbliższym tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 będzie różaniec połączony z wypominkami za duszami zmarłych.
 8. W przyszłą niedzielę 22 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 9. W przyszłą niedzielę 22 listopada na Mszy św. o godz. 7.00 będzie przyjęcie do Apostolatu Margaretka, czyli do wspólnoty osób modlących się za kapłanów. Powstała nowa grupa Margaretka, która będzie się modlić za księdza proboszcza. Zachęcamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w modlitwę za kapłanów przez 1 rok do zgłaszania się do pani Marty Florek.
 10. W przyszłą niedzielę 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. O godz. 11.00 Msza św. w intencji Pana Organisty Lucjana Bożka i za Chór Parafialny „Iskra Miłosierdzia”.
 11. Zapraszamy do kościoła w Podłopieniu na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu. Od soboty 7 listopada do 29 listopada 2020 r. w kościele parafialnym w Podłopieniu może przebywać 40 osób przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, oprócz osób sprawujących kult.
 12. Za dwa tygodnie 29 listopada rozpocznie się Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa w czasie świąt Bożego Narodzenia i przy końcu czasów. W związku z tym zachęcamy rodziców do zakupienia lampionów dla dzieci na roraty. Pierwsze roraty w poniedziałek 30 listopada o godz. 5.50.
 13. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 14. Przypominamy, o limicie do 40 osób w kościele oraz że w kościele obowiązuje zakładanie maseczek i zasłanianie ust i nosa.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 16. Ogłoszenie, o które nas proszono: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że realizuje rządowy program WSPIERAJ SENIORA, który kierowany jest do Seniorów mający 70 lat i więcej zamieszkujących Gminę Tymbark, w szczególnych przypadkach z programu mogą skorzystać seniorzy poniżej 70 roku życia. Osoby zainteresowane udzieleniem pomocy prosimy o kontakt z pracownikami GOPS. tel. 18 3325 322 lub 693 721 30.
 17. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.