Niedziela Chrystusa Króla – 22 listopada 2020 – (IV. Niedz. listopada)

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj po Mszy św. odmawiamy Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną w kopertach. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. W dniu wczorajszym zostały wykonane na cmentarzu parafialnym prace porządkowe na skarpie. Ponadto na placu przed kaplicą cmentarną przy krzyżu usuwaliśmy chwasty i mchy oraz czyściliśmy kostkę brukową. Dziękujemy panom Zbigniewowi Kuligowi, panu Stanisławowi Puchale, panu Pawłowi Talarczykowi oraz panu Tomaszowi Puchale za wykonane prace. Dziękujemy także lektorom z naszej parafii, za prace na cmentarzu. Są to: Dominik Bokowy, Jakub Bokowy, Marcin Bokowy, Marcin Dziadoń, Krzysztof Franczak, Mirosław Franczak, Bartłomiej Pach, Maksymilian Puchała i Jakub Rożnowski. Wszystkim, którzy włączyli się w te prace na cmentarzu serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. Zakończyliśmy różaniec za zmarłych połączony z wypominkami za duszami zmarłych.
 6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 7.00 odbyło się przyjęcie do Apostolatu Margaretka, czyli do wspólnoty osób modlących się za kapłanów. Powstała nowa grupa Margaretka, która będzie się modlić za księdza proboszcza. Zachęcamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w modlitwę za kapłanów przez 1 rok do zgłaszania się do pani Marty Florek.
 7. W dzisiejszą niedzielę 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. O godz. 11.00 Msza św. w intencji Pana Organisty Lucjana Bożka i za Chór Parafialny „Iskra Miłosierdzia”.
 8. W przyszłą niedzielę tj. 29 listopada o godz. 9.00 Msza św. w intencji o wieczne zbawienie dla śp. Jolanty Sopata byłej dyrektor szkoły od całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Podłopieniu.
 9. W przyszłą niedzielę 29 listopada będziemy przeżywać pierwszą niedzielę adwentu. Adwent to czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa w czasie świąt Bożego Narodzenia i przy końcu czasów.
 10. Pierwsze roraty za tydzień w poniedziałek 30 listopada o godz. 5.50.
 11. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na Spotkanie Synodalne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 listopada o godz. 16.30 w kościele.
 12. Zapraszamy do kościoła w Podłopieniu na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu. W kościele parafialnym w Podłopieniu może przebywać 40 osób przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, oprócz osób sprawujących kult.
 13. Dziękujemy Różom matek za ofiary na misje. Ofiary złożyły Róże Matek: 1. Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2. Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Stefania Czernek; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Władysława Brzazgoń; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. św. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14. Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Anna Smoleń; 16. Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19. Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula; Ponadto ofiarę złożyła 9. Róża Ojców pw. św. Izydora zelator Piotr Kordeczka. Bóg zapłać.
 14. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Cena 6 zł. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. Cena 5 zł.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 16. Osoby sprzątające kościół złożyły ofiarę zamiast kwiatów. Bóg zapłać.
 17. Ogłoszenie, o które nas proszono: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że realizuje rządowy program WSPIERAJ SENIORA, który kierowany jest do Seniorów mający 70 lat i więcej zamieszkujących Gminę Tymbark, w szczególnych przypadkach z programu mogą skorzystać seniorzy poniżej 70 roku życia. Osoby zainteresowane udzieleniem pomocy prosimy o kontakt z pracownikami GOPS. tel. 18 3325 322 lub 693 721 301.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.