I. Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 – (V. Niedz. listopada)

 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę adwentu. Adwent to czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa w czasie świąt Bożego Narodzenia i przy końcu czasów.
 2. W minionym tygodniu prowadziliśmy prace na cmentarzu parafialnym w Podłopieniu. Wykonane zostały podesty schodów z płyt granitowych na pięciu tarasach. W ten sposób wszystkie schody wraz z podestami zostały już obłożone granitem od alejki głównej cmentarza do kaplicy cmentarnej przy krzyżu na szczycie cmentarza.
 3. Za wykonaną pracę na cmentarzu dziękujemy firmie pana Józefa Kęski oraz panu Zbigniewowi Kuligowi, panu Tadeuszowi Dziadoniowi i panu Pawłowi Dziadoniowi i Panu Maksymilianowi Puchale. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w prace na cmentarzu. Bóg zapłać.
 4. Roraty, czyli Mszę św. o Matce Bożej w Adwencie, w naszej parafii będą w dni powszednie adwentu o godz. 5.50. Zachęcamy do udziału w roratach.
 5. W zakrystii można nabywać świece Caritas Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Są świece duże po 15 złotych i świece małe po 5 zł. Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym.
 6. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na Spotkanie Synodalne, które odbędzie się dzisiaj w niedzielę 29 listopada o godz. 16.30 w kościele.
 7. W najbliższym tygodniu wypada I. środa, I. czwartek i I. piątek grudnia. Okazja do spowiedzi świętej będzie codziennie rano przed roratami oraz po południu od środy, od godz. 16.00.
 8. W I. środę nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 17.00.
 9. W I. czwartek – Godzina święta, czyli Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. O godz. 16.30 prosimy, żeby członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie poprowadzili różaniec o powołania do Służby Bożej w Kościele.
 10. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Władysława Kordeczki.
  • Na Zawadkę w I piątek ks. proboszcz uda się od godz. 13.00. Prosimy o pojazd od pana Stanisława Wójcika.
 11. Młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w I czwartek – 3 grudnia o godz. 17.00.
 12. Młodzież klas siódmych zapraszamy na Mszę św. w I piątek – 4 grudnia o godz. 17.00.
 13. W dniu wczorajszym w naszej parafii odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Marii Kordeczka z Zawadki, która przeżyła 74 lata. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.
 14. Ofiary na misje złożyły Róże Ojców: 6. Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; 9. Róża Ojców pw. św. Izydora zelator Piotr Kordeczka i 10. Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 15. Ogłoszenie, o które nas proszono: Wójt Gminy Tymbark informuje, że w związku z rozpoczęciem robót budowlanych przy drodze gminnej „Sobczakówka” oraz „Zagonie” w miejscowości Podłopień mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, włącznie z możliwością całkowitego zamknięcia drogi.
 16. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – Cena 6 zł oraz „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł. Jest też nowy „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.