II. Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 – (I. Niedz. grudnia)

 1. Dzisiaj 6 grudnia w drugą niedzielę adwentu i pierwszą niedzielę grudnia przeżywamy Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. W przyszłą niedzielę 13 grudnia będzie Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę lektorów i ministrantów.
 2. Za dwa tygodnie 20 grudnia to jest w III niedzielę grudnia składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona jako ofiara dla Pana Kościelnego Zbigniewa Kuliga. Zapowiemy to jeszcze w przyszłą niedzielę. Pan Kościelny codziennie ofiarnie służy w świątyni oraz wykonuje rozmaite prace konserwatorskie przy kościele. W okresie zimowym, codziennie, kiedy jest śnieg, daleko przed świtem odśnieża plac wokół kościoła, a w okresie letnim pan Zbigniew kosi trawę przy kościele i na cmentarzu. Dlatego zechciejmy docenić i wynagrodzić jego trud.
 3. Zakończyliśmy prace na cmentarzu w Podłopieniu związane z remontem schodów i podestów schodów oraz remontem pomnika Chrystusa Zmartwychwstałego. Schody i podesty schodów na pięciu tarasach zostały obłożone granitem szarym. Ponadto granitem czarnym został obłożony mur oporowy pomnika i został wyremontowany sam pomnik Chrystusa; wymieniliśmy pęknięte płyty granitowe na pomniku. Schody będą służyć wszystkim nawiedzającym groby swoich bliskich zmarłych. Dziękujemy wszystkim, którzy składali ofiary na inwestycje, bo dzięki nim było możliwe wykonanie tej pracy.
 4. W ostatnim tygodniu zakupiliśmy trzy choinki sztuczne o wysokości 3 m do ołtarza na okres Bożego Narodzenia.
 5. We wtorek 8 grudnia wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą o godz. 5.50, 10.00 i 17.00.
 6. Zapraszamy na Roraty czyli Mszę św. o Matce Bożej codziennie o godz. 5.50.
 7. W zakrystii będzie można już nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 8. W zakrystii można nabywać świece Caritas Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Świece po 5 zł. Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym.
 9. Zapraszamy do udziału w Konkursie misyjnym na temat 25 lat pracy misyjnej tarnowskich misjonarzy w Brazylii. Teksty do konkursu misyjnego dzieci otrzymają w tym tygodniu w ramach nauczania katechezy.
 10. W czwartek zmarł nasz parafianin pan Władysław Kordeczka, lat 85, zamieszkały Podłopień Jasna. Pogrzeb śp. Władysława Kordeczki będzie dzisiaj w niedzielę 6 grudnia o godz. 13.00. Ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu w Podłopieniu. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
 11. Ogłoszenie, o które nas proszono:
 12. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 13. Komunikat Ośrodka Zdrowia W Tymbarku. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia wszelkie recepty oraz skierowania do Szpitala, Poradni Specjalistycznych i na badania diagnostyczne będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej. Dlatego konieczne jest, aby każdy zarejestrowany do Ośrodka Pacjent, posiadał Internetowe Konto Pacjenta. Uprzejmie prosimy Pacjentów Ośrodka Zdrowia w Tymbarku o założenie takiego konta, w celu uniknięcia problemów z uzyskaniem recepty i skierowania od stycznia 2021 roku.
 14. Internetowe Konto Pacjenta można założyć wchodząc na stronę: https://pacjent.gov.pl/ W przypadku problemów z założeniem konta prosimy o kontakt z rejestracją Ośrodka Zdrowia w Tymbarku.
 15. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – Cena 6 zł oraz „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł. Jest też nowy „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 17. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.