III. Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 – (II. Niedz. grudnia)

 1. Dzisiaj 13. grudnia przeżywamy Niedziela Adwentu zwaną „Gaudete to znaczy z łacińskiego „Radujcie się”, bo już zbliża się Boże Narodzenie. Dzisiaj kolor szat liturgicznych jest różowy.
 2. Przed kościołem prowadzona jest Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórkę prowadzą lektorzy i ministranci.
 3. W przyszłą niedzielę 20 grudnia to jest w III niedzielę grudnia składka na tacę w kopertach będzie przeznaczona jako ofiara dla Pana Kościelnego Zbigniewa Kuliga. Pan Kościelny codziennie ofiarnie służy w świątyni oraz wykonuje rozmaite prace konserwatorskie przy kościele. W okresie zimowym, codziennie, kiedy jest śnieg, daleko przed świtem odśnieża plac wokół kościoła, a w okresie letnim pan Zbigniew kosi trawę przy kościele i na cmentarzu. Dlatego zechciejmy docenić i wynagrodzić jego trud.
 4. W przyszłą niedzielę 20 grudnia będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. W zakrystii będzie można już nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 6. W zakrystii można nabywać świece Caritas Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Świece po 5 zł. Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym.
 7. W okresie adwentu przed ołtarzem tradycyjnie jest wystawiony kosz „Caritas” na dary dla ubogich. Do kosza można składać pieniądze, produkty żywnościowe oraz środki czystości z przeznaczeniem dla osób w trudnej sytuacji i potrzebujących pomocy z naszej parafii.
 8. Prosimy, aby dary te składać do przyszłej niedzieli 20 grudnia, tak aby można było później te dary rozdzielić. Pieniądze i dary zostaną przekazane Parafialnemu Oddziałowi Caritas w celu przyjścia z pomocą osobom potrzebującym.
 9. Każdego roku w drugi Dzień świąt Bożego Narodzenia dzieci udawały się do naszych domów jako kolędnicy misyjni: kolędowali i zbierali ofiary na projekty misyjne, realizowane przez tarnowskich misjonarzy.
  • W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa dzieci nie będą chodzić po domach jak dotychczas. Natomiast w dniu 26 grudnia przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Dzieło kolędników misyjnych. Z tego dzieła realizowane będą projekty misjonarzy.
  • W dniu 26 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy się modlić wraz z dziećmi za misje i misjonarzy. Przed Mszami świętymi dzieci przedstawią krótką scenkę taką jak przedstawiały w domach podczas dzieła kolędników misyjnych.
  • Zachęcamy dzieci, aby 26 grudnia przybyły do kościoła na Mszy św. o godz. 11 w strojach misyjnych.
  • Zachęcamy też dzieci do udziału w konkursie misyjnym. Szczegóły konkursu misyjnego zostały podane dzieciom w tym tygodniu.
 10. Ogłoszenie, o które nas proszono: Wójt Gminy Tymbark informuje, że dnia 14 grudnia 2020 r. (poniedziałek) rozpoczną się roboty budowlane przy drodze gminnej „Zagonie” w miejscowości Podłopień. Na czas prowadzenia robót przejazd drogą gminną może być utrudniony. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności.
 11. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – Cena 6 zł oraz „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł. Jest też nowy „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 13. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.