IV. Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 – (III. Niedz. grudnia)

 1. Dzisiaj 20. grudnia przeżywamy IV. Niedziela Adwentu.
 2. Dzisiaj w III Niedzielę grudnia składka na tacę w kopertach jest przeznaczona jako ofiara dla pana kościelnego. Pan kościelny codziennie ofiarnie służy w świątyni oraz wykonuje rozmaite prace konserwatorskie przy kościele.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 4. W przyszłą niedzielę 27 grudnia będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. W najbliższym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. będą rano o 5.50 i wieczorem o godz. 17.00.
 6. Spowiedź św. przed świętami będzie codziennie rano przed roratami oraz po południu od godz. 16.00 – 19.00.
 7. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna o godz. 5.50. We Wigilię reprezentacja harcerzy przyniesie światło pokoju na Mszę św. poranną. Po Mszy św. porannej będzie można zabrać światło pokoju do naszych domów.
 8. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wigilii. Tradycja nakazuje wraz z pierwszą gwiazdą zasiąść do wieczerzy wigilijnej. Rozpoczyna ją odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólna modlitwa, składanie sobie życzeń i łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd i spożywanie wieczerzy wigilijnej.
 9. O godz. 24.00 zgromadzimy się w świątyni parafialnej na Mszy św. Pasterskiej. Składka na tacę, zebrana podczas „Pasterki”, przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 10. Podczas Mszy św. Pasterskiej oraz w Dzień Bożego Narodzenia przyklęka się podczas wyznania wiary na słowa: „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało…”.
 11. Wierni, którzy przyjmą Komunię Świętą podczas Pasterki, mogą w ciągu Dnia Bożego Narodzenia ponownie przyjąć Komunię świętą.
 12. W piątek 25 grudnia wypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą godz. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 15.00.
 13. W sobotę 26 grudnia będziemy przeżywać drugi dzień świąt – Święto św. Szczepana. Msze św. o godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 15.00.
 14. W drugi dzień świąt podczas wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie owsa na pamiątkę męczeństwa św. Szczepana diakona. Składka na tacę będzie przeznaczona jest na rzecz Wydziału Teologicznego w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 15. W przyszłą niedzielę 27 grudnia Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 15.00.
 16. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 17. W zakrystii można nabywać świece Caritas Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Świece po 5 zł. Ofiara za świece jest przeznaczona na pomoc dzieciom ubogim i potrzebującym.
 18. W okresie adwentu przed ołtarzem tradycyjnie jest wystawiony kosz „Caritas” na dary dla ubogich. Do kosza można składać pieniądze, produkty żywnościowe oraz środki czystości z przeznaczeniem dla osób w trudnej sytuacji i potrzebujących pomocy z naszej parafii. Prosimy, aby dary te składać do dzisiaj. Pieniądze i dary zostaną przekazane Parafialnemu Oddziałowi Caritas w celu przyjścia z pomocą osobom potrzebującym.
 19. Każdego roku w drugi Dzień świąt Bożego Narodzenia dzieci udawały się do naszych domów jako kolędnicy misyjni: kolędowali i zbierali ofiary na projekty misyjne, realizowane przez tarnowskich misjonarzy.
  • W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa dzieci nie będą chodzić po domach jak dotychczas. Natomiast w dniu 26 grudnia przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Dzieło kolędników misyjnych. Z tego dzieła realizowane będą projekty misjonarzy.
  • W dniu 26 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy się modlić wraz z dziećmi za misje i misjonarzy.
  • Przed Mszami świętymi dzieci przedstawią krótką scenkę taką jak przedstawiały w domach podczas dzieła kolędników misyjnych.
  • Zachęcamy dzieci, aby 26 grudnia przybyły do kościoła na Mszy św. o godz. 11 w strojach misyjnych, tak jak szły jako kolędnicy misyjni.
  • Zachęcamy też dzieci do udziału w konkursie misyjnym do 31 grudnia. Szczegóły konkursu misyjnego zostały podane dzieciom.
 20. W przyszłą niedzielę 27 grudnia o godz. 18.00 będzie Parafialny Koncert Kolęd w Kościele przygotowany przez młodzież z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. Próba koncertu będzie w środę o godz. 9.30 w kościele.
 21. Sprzątanie kościoła przed świętami będzie we wigilię to jest w czwartek o godz. 9.00. Prosimy, żeby przyszło więcej osób do sprzątania kościoła.
 22. Ofiarę na misje złożyła 1. Róża Ojców pw. św. Jana Pawła II zelator Stanisław Puchała. Bóg zapłać.
 23. Ogłoszenie, o które nas proszono: Urząd Gminy informuje, że od 1 stycznia 2021 roku nastąpi zmiana harmonogramu odbioru odpadów Harmonogram został umieszczony na stronie internetowej Gminy oraz zostanie dostarczony bezpośrednio do mieszkańców za pomocą Poczty Polskiej.
 24. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – Cena 6 zł oraz „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł. Jest też nowy „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 25. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 26. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.