Niedziela Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020 – (IV. Niedz. grudnia)

 1. Dzisiaj 27. grudnia przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za wszystkie rodziny w naszej parafii, by czerpały wzór ze Świętej Rodziny i przez Nią wypraszały sobie błogosławieństwo Boże.
 2. Dziękujemy parafianom za ofiary złożone na Dzieło Kolędników Misyjnych. Bóg zapłać. Dziękujemy dzieciom, które przybyły wczoraj na mszę św. w strojach misyjnych oraz dzieciom, które przedstawiły scenkę kolędników misyjnych.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę jako ofiara dla Pana Kościelnego. Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy pani Marii Duda za projekt tegorocznej szopki; dziękujemy panu Andrzejowi Duda za wykonanie szopki i gwiazdy. Dziękujemy panu Rafałowi Majda za wykonanie ozdób na choinki i za strojenie choinek w kościele. Dziękujemy panu kościelnemu Zbigniewowi Kuligowi, Pani Marii Duda oraz lektorom za strojenie szopki. Dziękujemy przewodniczkom DSM i animatorkom oazy za przygotowanie grup kolędników misyjnych do recytacji scenki kolędniczej w dniu wczorajszym.
 5. Dziękuję Chórowi Parafialnemu „Iskra Miłosierdzia” pod kierunkiem pana organisty Lucjana Bożka oraz Orkiestrze strażackiej „Tymbarski Ton” za oprawę muzyczną podczas świąt Bożego Narodzenia.
 6. Dziękuję pewnej rodzinie za ufundowanie nowych ornatów św. Rodziny.
 7. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Dzisiaj o godz. 18.00 będzie Parafialny Koncert Kolęd w kościele przygotowany przez młodzież z naszej parafii.
 9. W czwartek 31 grudnia – zakończenie roku 2020. O godz. 16.00 będzie Msza św. na zakończenie starego roku.
 10. W piątek 1 stycznia 2021 – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień modlitw o pokój. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.00. Składka na tacę z Nowego Roku jest przeznaczona na potrzeby diecezji.
 11. W obecnym roku ze względu na pandemię koronawirusa rezygnujemy z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Rezygnujemy także ze zbierania jakichkolwiek ofiar z nią związanych. Aby podtrzymać tradycję spotkań księdza z wiernymi i udzielania przy tej okazji błogosławieństwa, a także by umocnić więź wiernych ze wspólnotą parafialną, pragniemy zaprosić mieszkańców z poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze Święte „kolędowe”, które będą celebrowane zasadniczo w dni powszednie o godz. 17.00.
 12. W najbliższym tygodniu na Msze św. „kolędowe” zapraszamy wiernych:
  • Wtorek – 29.12.2020 o godz. 17.00: – Zawadka Zagórze i Tymbark Góry – Od Państwa Pluta Krzysztof i Dominika do Państwa Mielnicki Andrzej i Maria.
  • Środa – 30.12.2020 o godz. 17.00: – Tymbark Góry – Od Państwa: Leśniak Piotr i Ewa do Państwa Pach Kazimierz i Dorota oraz od Pani: Smaga Antonina do Państwa Smoleń Stanisław i Bogusława.
  • Sobota – 02.01.2021 – Zawadka – od Państwa: Kudłacz Stanisław i Maria do Pani Liszka Joanna i Liszka Maksymilian oraz Państwo Pala Wojciech i Zofia – Podłopień „W Granicach”.
 13. Na zakończenie Mszy Św. „kolędowych” zostanie poświęcona woda, którą wierni przyniosą ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Po Mszy św. „kolędowej” będzie nabożeństwo połączone z udzieleniem zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie Mszy św. „kolędowej” parafianie otrzymają książeczkę z modlitwami o błogosławieństwo dla domu i rodziny.
 14. Zachęcam, aby parafianie po powrocie do domu z Mszy św. „kolędowej” zgromadzili się jeszcze na wspólnej modlitwie o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich domowników.
 15. Kilka wskazówek, jak przygotować się do modlitwy:
  • Podaną modlitwę najlepiej odmówić po powrocie z wieczornego nabożeństwa w kościele. Ważne jest punktualne rozpoczęcie modlitwy w domu, aby nikt z domowników nie musiał dołączać do niej w biegu.
  • Jeżeli macie zrobiony w domu ołtarzyk, to zgromadźcie się przy nim. Możecie również spotkać się przy stole, przy którym wspólnie spożywacie posiłki (to podkreśli rodzinny charakter tej modlitwy). Nakryjcie go białym obrusem i połóżcie na nim krzyż, świecę oraz naczynie z wodą święconą, którą przynieśliście z kościoła.
  • Przed rozpoczęciem modlitwy przygotujcie Pismo Święte, odnajdując w nim fragment z 19 rozdziału Ewangelii według św. Łukasza (Łk 19,1-10).
  • Wspólną modlitwę niech poprowadzi ojciec lub matka rodziny.
  • Po modlitwie zjedzcie wspólnie kolację. Nie spieszcie się i spokojnie porozmawiajcie ze sobą, dzieląc się tym wszystkim, co aktualnie przeżywacie.
 16. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy podwójny numer „Gościa Niedzielnego” – Cena 10 zł oraz „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł. Jest też nowy „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 18. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.