2. Niedziela zwykła – 17.01. 2021 – (III. Niedz. stycznia)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Robert Koza z parafii Dobra i Ewelina Teresa Sędzik z parafii Podłopień Zapowiedź trzecia.
  • Artur Sylwester Sobczak z parafii Podłopień i Kinga Katarzyna Wąsowicz z parafii Jodłownik. Zapowiedź trzecia.
  • Jarosław Rafał Pala z parafii Podłopień i Wioleta Gros z parafii Słopnice. Zapowiedź trzecia.
  • Józef Papież z parafii Słopnice Górne i Beata Piętoń z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Dariusz Krzysztof Wikar z parafii Jodłownik i Renata Anna Lisowicz z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  • Seweryn Stanisław Florek z parafii Słopnice i Sylwia Anna Czernek z parafii Podłopień. Zapowiedź pierwsza.
 2. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę zwykłą.
 3. Dzisiaj, to jest w trzecią niedzielę stycznia składka na tacę w kopertach jest przeznaczona na inwestycje parafialne.
 4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. W przyszłą niedzielę 24 stycznia będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Zakończyliśmy „Msze św. kolędowe”. Wszystkich parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu i życzymy obfitości Bożych łask w nowym 2021 roku.
 7. Dnia 8 grudnia 2020 roku Papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa. W naszym kościele w roku 2021 każdego 19. dnia miesiąca o 17.00 celebrowana będzie Msza św. ku czci św. Józefa. W najbliższy wtorek 19 stycznia 2021 o godz. 17.00 będzie Msza św. ku czci św. Józefa.
 8. W poniedziałek rozpoczynamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 9. Przyszłą niedzielę, 24 stycznia, to jest w 3. niedzielę zwykłą będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego.
 10. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia, to jest przyszłą niedzielę – „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii przed kościołem będzie zbiórka do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.
 11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.
  Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS Caritas Diecezji Tarnowskiej (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku.
  Na stronie internetowej Caritas (caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 12. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 14. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.