3. Niedziela zwykła – 24.01. 2021 – (IV. Niedz. stycznia)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Dariusz Krzysztof Wikar z parafii Jodłownik i Renata Anna Lisowicz z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Seweryn Stanisław Florek z parafii Słopnice i Sylwia Anna Czernek z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
 2. Ks. Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż informuje w komunikacie, że w sobotę 30 stycznia 2021 r. będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, księdza Artura Ważnego. Uroczysta Msza święta, połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Tarnowie-Mościcach pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Księdzu Biskupowi nominatowi Arturowi Ważnemu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitwie w Jego intencji.
 3. Dzisiaj w 3. Niedzielę zwykłą przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę w kopertach przeznaczone na inwestycje parafialne. Bóg zapłać.
 5. Dzisiaj przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji, które nawiedziło ten kraj w grudniu 2020 roku. Zbiórka do puszek jest odpowiedzią na prośbę o pomoc Caritas Chorwacji.
 6. W najbliższy piątek 29 stycznia o godz. 19.30 w Kościele w Podłopieniu będzie adoracja najświętszego Sakramentu za X Forum Formacyjne Moc Misji – Tajemnica Eucharystii. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich parafian.
  • “Moc Misji – Tajemnica Eucharystii” to temat X Forum Formacyjnego. Odbędzie się ono od 29 do 31 stycznia w formie online. W piątek jest także zaproszenie do udziału w adoracji w kościołach parafialnych. Transmisje z forum będą w radiu RDN.
  • Konferencje i spotkania poprowadzą zaproszeni goście: ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Krzysztof Porosło oraz biskup tarnowski Andrzej Jeż. Wymownym znakiem tegorocznego Forum Formacyjnego będą święcenia biskupie ks. Artura Ważnego, który jest pomysłodawcą i inicjatorem tego cyklu wydarzeń w naszej diecezji.
  • W Radiu RDN transmisja z Forum rozpocznie 29 stycznia o 19.30, w sobotę zapraszamy na retransmisję konferencji o 20.30, a w niedzielę na transmisję o 19.30.
  • Transmisje odbywać się będą także przez kanał Synaj.tv na platformie YouTube link TUTAJ oraz w radiu internetowym Profeto.
 7. W przyszłą niedzielę 31 stycznia 2021 r. rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem, które będzie trwać przez trzy kolejne niedziele: 31 stycznia, 7 lutego i 14 lutego. W naszym kościele po Mszach św. najpierw będzie wspólna adoracja, a następnie adoracja indywidualna. Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post wypada 17 lutego 2021.
 8. Dzisiaj w niedzielę 24 stycznia zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Ofiary na misje złożyły Róże Matek: 1. Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2. Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Stefania Czernek; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś-Brzazgoń; 8. Róża Matek pw. św. Lucyny zelatorka pani Maria Sobczak; 9. Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Maria Malarz; 10. Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. bł. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14.Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 19. Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula; Bóg zapłać.
 10. Parafianie sprzątający kościół zakupili 10 pelerynek dla dziewcząt z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Bóg zapłać.
 11. Ogłoszenie, o które nas proszono: Ogłoszenie Ośrodka Zdrowia w Tymbarku. Szanowni Państwo informujemy, że Ośrodek Zdrowia w Tymbarku prowadzi szczepienia przeciw COVID – 19. W pierwszej kolejności zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów zostaną zaszczepieni seniorzy powyżej 80 roku życia.
 12. Pierwszy etap szczepień
  • Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów, którzy skończyli 80 lat.
  • Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.
 13. Szczepienia są bezpłatne i rozpoczną się 25 stycznia, po otrzymaniu szczepionek z Ministerstwa Zdrowia.
 14. Na szczepienia można umawiać się w następujący sposób:
  • bezpośrednio w rejestracji naszego Ośrodka (osobiście, telefonicznie pod numerem tel. 18 332 52 20, kom. 730 900 220 lub mailowo – tymbark@chiramed.pl)
  • dzwoniąc na bezpłatną, całodobową Infolinię Narodowego Programu Szczepień – 989
  • umawiając się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl)
 15. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 17. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.