5. Niedziela zwykła – 07.02. 2021 – (I. Niedz. lutego)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jarosław Józef Kaptur z parafii Podłopień i Aleksandra Beata Syrek z parafii w Katowicach. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj przeżywamy 5. Niedzielę zwykłą.
 3. Trwa nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem, które zakończy się w przyszłą niedzielę 14 lutego. W naszym kościele po Mszach św. najpierw jest wspólna adoracja, a następnie adoracja indywidualna. Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post wypada 17 lutego 2021.
 4. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.
  • Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  • Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku.
  • Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 5. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – DSM w piątek o godz. 16.00.
 6. Próba Chóru parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 18.00.
 7. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.00.
 8. Spotkanie Lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 8.00.
 9. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 8.45. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu z klasy II, III i IV.
 10. Spotkanie Oazy Nowej drogi z klasy 6, 7. i 8. w sobotę o godz. 9.00.
 11. Spotkanie Oazy dzieci Bożych z klasy 3. 4 i 5 w sobotę o godz. 10.00. 
 12. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych.
 14. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.