1. Niedziela W. Postu – 21.02. 2021 – (III. Niedz. lutego)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Janusz Wieczorek z parafii Podłopień i Agnieszka Maria Pach, z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
 2. Przeżywamy dzisiaj 1. Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjna droga krzyżowa. Prosimy, aby poprowadził ją pan Józef Dudzik. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 15.00, a po nich Msza św. bez kazania.
 3. W Wielkim Poście drogi krzyżowe w piątek o godz. 15.00 i 17.00 i po nich Msze św.
  • W najbliższy piątek 26 lutego o godz. 15.00 prosimy, żeby drogę krzyżową poprowadziły panie z parafialnego oddziału Caritas. Po drodze krzyżowej Msza św.
  • O godz. 17.00 prosimy, żeby drogę krzyżową poprowadzili członkowie Chóru Parafialnego. Po drodze krzyżowej Msza św.
 4. Dzisiaj w niedzielę 21 lutego, to jest w trzecią niedzielę lutego jest składka inwestycyjna w kopertach.
 5. W przyszłą niedzielę 28 lutego składka na tacę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 6. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 7. Za tydzień w czwartą niedzielę lutego 28 lutego zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. ku czci św. Józefa i adoracja Najśw. Sakramentu z okazji roku św. Józefa.
 9. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 i adoracji będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 10. W minionym tygodniu przekazaliśmy do odprawienia intencje Mszy św. z pogrzebu wraz ze stypendiami:
  1. Księdzu Stefanowi Duda CR (Księża Zmartwychwstańcy) przekazano intencje:
   • + Antonina Kaptur – 60 intencji
   • + Jan Kowalski – 60 intencji
   • + Agata Piwowarczyk – 30 intencji
   • + Antoni Kordeczka – 30 intencji
  2. Księdzu Jerzemu Berdychowskiemu CM (Księża Misjonarze) przekazano intencje:
   • + Władysława (ona) Szewczyk – 60 intencji
   • + Stanisław Hohoł – 30 intencji
   • + Józef Smaga – 30 intencji
 11. Kwiaty do Bożego Grobu fundują w tym roku Parafianie z rejonu Zawadki. Przywiezienia i ułożenia kwiatów podjęła się Pani Lucyna Zapała.
 12. Członków Parafialnego Oddziału Caritas zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.00.
 13. Spotkanie dzieci I. komunijnych wraz z rodzicami będzie w najbliższą sobotę o godz. 9.00 w kościele.
 14. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – DSM w piątek o godz. 16.00.
 15. Próba Chóru parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 18.00.
 16. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 18.00.
 17. Spotkanie Lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 8.00.
 18. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 8.30.
 19. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 1., 2., 3., i 4. – w sobotę o godz. 9.00.
 20. Spotkanie Oazy Nowej drogi z klasy 5., 6., i 7. – w sobotę o godz. 9.00.
 21. Spotkanie Oazy Nowego Życia z klasy 8. oraz ze szkoły średniej – w sobotę o godz. 10.00.
 22. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 23. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych oraz za wykonanie dekoracji na Wielki Post przy ołtarzu. Bóg zapłać.
 24. Proszono nas o ogłoszenie: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Podłopieniu informuje o zapisach uczniów do klasy I oraz dzieci do Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Podłopieniu na rok szkolny 2021/2022. Terminy składania wniosków: od 01 marca 2021 r. do 15 marca 2021 r. Wnioski znajdują się w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej sppodlopien@o2.pl
 25. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Zawadce ogłasza, że w dniach od 1 marca do 15 marca 2021 r. odbędzie się rekrutacja dzieci 6 – letnich i młodszych do oddziału przedszkolnego oraz rekrutacja (dzieci spoza obwodu szkoły) i zgłoszenia (dzieci z obwodu szkoły) do klasy pierwszej. Wnioski i zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły. Wnioski i zgłoszenia można składać do skrzynki przy wejściu do szkoły lub w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 07.30 – 14.00.
 26. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.
  Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku.
  Na stronie internetowej Caritas (caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
  Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 % podatku na Caritas.
 27. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.