Wniebowstąpienie Pańskie – 16.05. 2021 – (III. Niedz. maja)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Mateusz Mąka z parafii Mordarka i Natalia Czernek z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Tomasz Michał Pierzga z parafii Podłopień i Sylwia Agnieszka Pokrywka z parafii Góra Świętego Jana. Zapowiedź druga.
 2. W dniu dzisiejszym 16 maja 2021 r. przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. W dniu dzisiejszym Ksiądz Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż obchodzi dzień swojego patrona św. Andrzeja Boboli – dzień swoich Imienin. Księdzu Biskupowi składamy najlepsze życzenia zdrowia i potrzebnych łask w posłudze biskupiej. Osobę Księdza Biskupa polecamy modlitwom parafian.
 4. Dzisiaj w III. niedzielę maja składka na tacę w kopertach przeznaczona jest na cele inwestycyjne.
 5. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 6. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po mszy św. o godz. 11.00.
 7. W przyszłą niedzielę 23 maja wypada Uroczystość Zesłania Ducha świętego – Zielone Świątki.
 8. Nabożeństwa majowe w naszej parafii w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 15.00 Nabożeństwo majowe i po nim Msza św.
 9. Za 2 i pół tygodnia w dniu 3 czerwca wypada Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy, aby ołtarze eucharystyczne przygotowali parafianie z kolejnych osiedli z poszczególnych wiosek. Hasła na poszczególne ołtarze zostaną podane wkrótce i będą dostępne są na stronie internetowej parafii.
 10. Zmarł nasz parafianin Edward Piętoń zamieszkały Podłopień. Pogrzeb śp. Edwarda Piętonia będzie dzisiaj w niedzielę 16 maja 2021 r. o godz. 13.00. w kościele parafialnym w Podłopieniu. Ciało zmarłego zostanie złożone do grobu na cmentarzu w Podłopieniu. Wieczne odpoczywanie…
 11. Wczoraj 15 maja zmarła również nasza parafianka pani Maria Rybka zamieszkała Podłopień. Pogrzeb śp. Pani Marii Rybka będzie w środę 19 maja o godz. 14.00. Ciało zmarłej zostanie złożone do grobu na cmentarzu w Podłopieniu. Wieczne odpoczywanie…
 12. Ofiary na misje złożyły Róże Matek: Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal; 2. Róża Matek pw. św. Weroniki zelatorka pani Elżbieta Krzyściak; 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5. Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Stefania Czernek; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś-Brzazgoń; 9. Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Maria Malarz; 10. Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. św. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14. Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 16. Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19. Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula; 20. Róża Matek pw. św. Zofii zelatorka pani Małgorzata Czernek; 6 Róża Ojców pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła zelator Jan Piotr Jamróz. Bóg zapłać.
 13. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – DSM w piątek o godz. 17.00.
 14. Próba Chóru parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 19.00.
 15. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 19.00.
 16. Spotkanie Lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 8.00.
 17. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 1., 2., 3. i 4. – w sobotę o godz. 9.00.
 18. Spotkanie Oazy Nowej drogi z klasy 5., 6. i 7. – w sobotę o godz. 9.00.
 19. Spotkanie Oazy Nowego Życia z klasy 8. oraz ze szkoły średniej – w sobotę o godz. 10.00.
 20. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 21. Przypominamy, że w naszym kościele we Mszy św. z powodu epidemii może uczestniczyć do 40 osób.
 22. Przypominamy także o obowiązku zakrywaniu ust i nosa w kościele.
 23. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 24. Proszono nas o ogłoszenie: Dyrektor Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Tymbarku ogłasza nabór kandydatów w wieku 7 – 16 lat na nowy rok szkolny 2021/2022 na następujące instrumenty: skrzypce, wiolonczela, akordeon, trąbka, klarnet, saksofon, flet poprzeczny, perkusja, gitara, fortepian, puzon oraz eufonium. Szczegółowe informację znajdują się na stronie internetowej Szkoły szkola‑muzyczna.org lub pod numerem 18 262 80 94.
 25. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.