Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 30.05. 2021 – (V. Niedz. maja)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakr. małżeństwa przygotowują się:
  • Mariusz Paweł Stopka z parafii Podłopień i Sylwia Barbara Skiba z parafii Mszana Górna. Zapowiedź druga.
  • Grzegorz Józef Smaga z parafii Podłopień i Lucyna Helena Tomasiak z parafii Szlachtowa. Zapowiedź druga.
  • Wojciech Szewczyk z parafii Mordarka i Wioleta Papież z parafii Podłopień. Zapowiedź pierwsza.
 2. W dniu dzisiejszym 30 maja 2021 r. przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 3. Jutro 31 maja – święto Nawiedzenia Maryi Panny. Msze św. o 6.30 i 18.00.
 4. W I. środę nabożeństwo Grupy modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 18.00.
 5. W najbliższy czwartek 3 czerwca wypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 15.00. Po mszy św. o godz. 10.00 będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczona cele charytatywne.
 6. Prosimy, aby w procesji eucharystycznej wzięły udział dziewczynki sypiące kwiaty, chłopcy dzwoniący dzwonkami, dzieci od I Komunii św. w strojach pierwszokomunijnych, oraz panie i panowie niosący feretrony w strojach regionalnych. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby dzieci sypały kwiaty na pasie procesyjnym wokół Kościoła, a nie w kościele ani na schodach.
 7. W hołdzie Jezusowi przystrójmy okna domów obrazami religijnymi i emblematami eucharystycznymi.
 8. Msza św. w Oktawie Bożego Ciała i procesja Eucharystyczna dokoła Kościoła o godz. 18.00. W niedzielę procesja po mszy św. o godz. 11.00.
 9. W I. piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30. Po południu o godz. Msza św. w Oktawie Bożego Ciała. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 10. Okazja do spowiedzi świętej codziennie od godz. 6.00 i od godz. 17.00.
 11. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku: Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Stefana Szewczyka. Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek od godz. 8.00. Prosimy o pojazd od pana Kazimierza Cichowskiego.
 12. Ofiary na misje złożyły Róże Ojców: 6 Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; 10 Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak; Bóg zapłać.
 13. Egzamin do bierzmowania dla klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i Szkoły Podstawowej w Zawadce wraz z rodzicami odbędzie się w środę 2 czerwca 2021 r. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Podłopieniu. Zapraszamy młodzież klas siódmych wraz z rodzicami.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na katechezę przedmałżeńską (tzw. kurs przedmałżeński) prowadzoną przez rodziny z kapłanem w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku dla par (niekoniecznie narzeczonych). Czas: 4 – 6 czerwca 2021 r. (rozpoczęcie w piątek o 18.00, zakończenie w niedzielę koło 14.00). Zapisy do 30 maja. Bliższe informacje i zapisy pod numerem tel. 18 332 52 01.
 15. Dzisiaj Niedziela Synodalna. Spotkanie Zespołu Synodalnego dzisiaj w niedzielę o godz. 16.30.
 16. W przyszłą niedzielę 6 czerwca 2021 r. przed kościołem będzie kiermasz ciast organizowany przez Grupy Oazowe w naszej parafii. Z powodów sanitarnych ciasta rozprowadzane będą w plastikowych pudełkach. Ofiara za ciasta będzie dobrowolna. Dochód przeznaczony będzie na wyjazd dzieci i młodzieży na Oazy wakacyjne.
 17. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – DSM w piątek o godz. 17.00.
 18. Próba Chóru parafialnego „Iskra Miłosierdzia” w piątek o godz. 19.00.
 19. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży będzie w piątek o godz. 19.00.
 20. Spotkanie Lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 8.00.
 21. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 1., 2., 3. i 4. – w sobotę o godz. 9.00.
 22. Spotkanie Oazy Nowej drogi z klasy 5., 6. i 7. – w sobotę o godz. 9.00.
 23. Spotkanie Oazy Nowego Życia z klasy 8. oraz ze szkoły średniej – w sobotę o godz. 10.00.
 24. Parafianie sprzątający kościół, którzy nie kupowali kwiatów, zakupili 4 białe komże do baldachimów. Bóg zapłać.
 25. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 26. Przypominamy, że w naszym kościele we Mszy św. z powodu epidemii może uczestniczyć do 40 osób.
 27. Przypominamy także o obowiązku zakrywaniu ust i nosa w kościele.
 28. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 29. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.