13. Niedziela zwykła – 27.06. 2021 – (IV. Niedz. czerwca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Józef Kazimierz Kawula z parafii Podłopień i Sylwia Elżbieta Dyrek z Parafii Przyszowa. Zapowiedź trzecia.
  • Łukasz Zbigniew Chochół z parafii Dobra i Wioleta Anna Czyrnek z parafii Podłopień. Zapowiedź trzecia.
  • Artur Żak z parafii Bielsko-Biała i Barbara Piętoń z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
  • Jarosław Michał Piętoń z parafii Podłopień i Justyna Paulina Ślazyk z parafii Podłopień. Zapowiedź druga.
 2. Przeżywamy dzisiaj 13. niedzielę zwykłą.
 3. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, Mszy św. Niedzielnej i o spowiedzi na I piątek miesiąca.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną w kopertach. Bóg zapłać.
 5. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Dzisiaj o 15.00 będzie śpiewał chór „Canticum Iubilaeum” z Bazyliki MB Bolesnej w Limanowej.
 7. We wtorek 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00.
 8. W przyszłą niedzielę będzie przed kościołem zbiórka do puszek Caritas na poszkodowanych w wyniku trąb powietrznych m.in. w Librantowej, gdzie zostało zniszczonych ponad 50 budynków. O przeprowadzenie zbiórki w przyszłą niedzielę proszę lektorów z naszej parafii.
 9. W przyszłą niedzielę 4 lipca dzieci, które ukończyły klasę IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź święta dla dzieci, i ich rodzin będzie na I piątek lipca.
 10. W I czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby o godz. 17.30 różaniec o uproszenie powołań kapłańskich i zakonnych poprowadzili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 11. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00; na Podłopień o godz. 8.30. Prosimy o pojazd od pani Anny Kuc.
  • Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek o godz. 8.00. Prosimy o pojazd od Pani Różanej Kazimiery.
 12. Okazja do spowiedzi św. przed I piątkiem będzie codziennie rano od godz. 6.00 oraz od środy po południu od godz. 17.00.
 13. W I piątek wypada święto Matki Bożej Tuchowskiej. Msze św. o godz. 6.30 i o 18.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 14. W I sobotę Nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy rozważanie i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której będziemy odmawiać różaniec święty.
 15. Dzisiaj odpust w Jurkowie ku czci Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Suma o 11.00.
 16. Ofiary na misje złożyły Róże Matek: 1. Róża Matek pw. Najśw. Maryi Panny zelatorka pani Władysława Gacal 3. Róża Matek pw. św. Heleny zelatorka pani Helena Nowak; 4. Róża Matek pw. św. Brygidy zelatorka pani Michalina Jamróz; 5.Róża Kobiet pw. św. Cecylii zelatorka pani Jadwiga Rożnowska; 6. Róża Matek pw. św. Klary zelatorka pani Stefania Czernek; 7. Róża Matek pw. św. Kingi zelatorka pani Anna Ryś-Brzazgoń; 9. Róża Matek pw. św. Magdaleny zelatorka pani Maria Malarz; 10. Róża Matek pw. św. Małgorzaty zelatorka pani Maria Bokowa; 11. Róża Matek pw. św. Olgi zelatorka pani Zofia Kęska; 13. Róża Matek pw. św. Karoliny Kózka zelatorka pani Józefa Kulig; 14. Róża Matek pw. św. Rity zelatorka pani Dorota Pach; 16. Róża Matek pw. św. siostry Faustyny zelatorka pani Maria Szewczyk; 19. Róża Matek pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; zelatorka pani Helena Bubula; 20. Róża Matek pw. św. Zofii zelatorka pani Małgorzata Czernek. Bóg zapłać.
 17. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 18. Przy stoliczku z gazetami można nabyć książeczkę o św. Siostrze Faustynie w cenie 3 zł.
 19. Jest jeszcze jedno wolne miejsce na pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Częstochowy na 3 lipca. Wyjazd o 12.00 Powrót o 20.00. Zapisy u Pani Marty Florek lub pani Agnieszki Wiewiórskiej.
 20. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 21. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.