15. Niedziela zwykła – 11.07. 2021 – (II. Niedz. lipca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Karol Limanówka z parafii Podłopień i Kamila Joanna Pachut z parafii Słopnice. Zapowiedź pierwsza.
 2. Przeżywamy dzisiaj 15. niedzielę zwykłą.
 3. Dzisiaj 11 lipca, tj. w II niedzielę lipca na cmentarzu w Tymbarku o godz. 16.00 będzie Msza św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
 4. Dziękujemy panu kościelnemu Zbigniewowi Kuligowi oraz lektorom za pomoc w przycięciu gałęzi i oczyszczeniu drogi na cmentarz parafialny w Podłopieniu. Są to lektorzy: Kurek Bartłomiej, Piętoń Rafał, Bokowy Dominik, Bokowy Jakub, Bokowy Marcin, Kulpa Hubert, Kulpa Szymon, Nowak Mateusz, Dziadoń Marcin, Franczak Mirosław. Bóg zapłać.
 5. W przyszłą niedzielę to jest w III. Niedzielę lipca składka na tacę będzie przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 6. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz 7.00.
 7. We wtorek 13 lipca – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, patronów diecezji tarnowskiej.
 8. W piątek 16 lipca wypada wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Góry Karmel zwanej Matką Boża Szkaplerzną.
 9. Od piątku 16 lipca do niedzieli 18 lipca będzie trwał odpust w Dobrej ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. podczas odpustu w Dobrej od piątku do soboty o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.
 10. W piątek 16 lipca o godz. 15.30 wyruszymy w pieszej pielgrzymce z Podłopienia do Dobrej. O godz. 17.00 w Dobrej będzie Msza św. odpustowa, na którą zaproszona jest nasza parafia.
 11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Wieczorka. W minionym tygodniu odeszła do wieczności także nasza parafianka śp. Franciszka Mazgaj. Jej pogrzeb odbył się w czwartek. Pomódlmy się o ich zbawienie. Wieczne odpoczywanie…
 12. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie, Mszy św. niedzielnej i o spowiedzi na I piątek miesiąca.
 13. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 14. Przy stoliku z gazetami można nabyć książeczkę o św. Siostrze Faustynie w cenie 3 zł.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 16. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.