16. Niedziela zwykła – 18.07. 2021 – (III. Niedz. lipca)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Karol Limanówka z parafii Podłopień i Kamila Joanna Pachut z parafii Słopnice. Zapowiedź druga.
 2. Przeżywamy dzisiaj 16. niedzielę zwykłą.
 3. Dzisiaj 18 lipca, tj. w III. niedzielę lipca składka na tacę jest przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 4. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz 7.00.
 5. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace wykończeniowe przy kaplicy przedpogrzebowej na cmentarzu w Podłopieniu.
 6. Na początku lipca zamówiliśmy chłodnię podwójną na dwie trumny do kaplicy na cmentarzu w Podłopieniu.
 7. Zamówiliśmy też firmę, która wykona utwardzenie drogi, która biegnie wzdłuż ogrodzenia od alei głównej do kaplicy na cmentarzu w Podłopieniu. Utwardzenie tej drogi pozwoli, żeby samochód – karawan mógł dojechać z trumną do samej kaplicy cmentarnej.
 8. Ponadto dziękujemy panu Bronisławowi Lisowiczowi i panu Pawłowi Pachowi za odnowienie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych w kaplicy na cmentarzu w Podłopieniu.
 9. Dziękujemy także panu Stefanowi Dudziakowi za odnowienie okien w kaplicy na cmentarzu.
 10. Dziękujemy panu Józefowi Gacalowi za przeczyszczenie instalacji wody na cmentarzu. Bóg zapłać.
 11. Dziękujemy Panu Zbigniewowi Kuligowi za wykoszenie trawy na cmentarzu.
 12. Dziękujemy lektorom i panu kościelnemu Zbigniewowi Kuligowi za pomoc w dniu wczorajszym przy porządkowaniu pomieszczenia kościoła dolnego. Przy porządkowaniu pomieszczenia pod kościołem pomagali wczoraj lektorzy: Franczak Mirosław, Bokowy Marcin, Bokowy Jakub, Dziadoń Marcin, Hohoł Stanisław i Kulpa Szymon. Bóg zapłać lektorom za pracę.
 13. Od piątku 16 lipca do niedzieli 18 lipca trwa odpust w Dobrej ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Dzisiaj w niedzielę suma odpustowa w Dobrej o godz. 11.00.
 14. Dziękujemy za udział parafian w pielgrzymce pieszej do Dobrej w miniony piątek 16 lipca na Mszę św. odpustową w intencji naszej parafii.
 15. Jutro w poniedziałek 19 lipca o godz. 18.00 będzie Msza św. wotywna ku czci św. Józefa z racji roku św. Józefa.
 16. W czwartek 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny.
 17. W piątek 23 lipca – wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 18. W sobotę 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji.
 19. W przyszłą niedzielę 25 lipca 2021 r. po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów: samochodów i motocykli z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Będziemy modlić się za użytkowników dróg: kierowców i pieszych.
 20. W przyszłą niedzielę 25 lipca będzie zbiórka do puszek Caritas na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce i innych krajach Europy. O przeprowadzenie zbiórki do puszek Caritas proszę ministrantów i lektorów z naszej parafii.
 21. Serdecznie dziękujemy rodzinie – państwu Pawłowi i Bernadecie Dudzik z Jasnej za założenie nowych obrazów na krzyżach drogi krzyżowej u stóp Łopienia do źródła „wody ofiarnej. Bóg zapłać.
 22. W przyszłą niedzielę 25 lipca o godz. 17.00 będzie droga krzyżowa u stóp Łopienia do źródła „wody ofiarnej”.
 23. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie, Mszy św. niedzielnej i o spowiedzi na I piątek miesiąca.
 24. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 25. Przy stoliku z gazetami można nabyć książeczkę o św. Siostrze Faustynie w cenie 3 zł.
 26. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 27. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.
 28. Proszono na o ogłoszenie: Od 1 lipca 2021 r. świadczenie Dobry Start 300+ dla ucznia wypłacane będzie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie na konto bankowe. Wniosek o świadczenie Dobry Start 300+ można złożyć tylko elektroniczne. Zapraszamy do punktu mobilnego, w którym pracownicy ZUS pomogą w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych i wysłaniu wniosku o świadczenie 300+. Mobilny punkt ZUS będzie działał w dniu 19 lipca w godz. 9.00-13.00, w Urzędzie Gminy w Tymbarku – Sala narad.
  Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek o świadczenie 300+, muszą pamiętać o:

  • dowodzie osobistym, adresie mailowym,
  • numerze PESEL dziecka,
  • orzeczeniu o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą niepełnosprawną,
  • nazwie i adresie szkoły, do której dziecko uczęszcza,
  • oraz numerze rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie.