18. Niedziela zwykła – 01.08. 2021 – (I. Niedz. sierpnia)

 1. Przeżywamy dzisiaj 18. niedzielę zwykłą.
 2. Dzisiaj 1 sierpnia obchodzimy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się za wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
 3. W tym tygodniu będziemy kontynuować prace wykończeniowe przy kaplicy cmentarnej.
 4. Dziękuję serdecznie firmie PARTNER z Limanowej oraz panu Grzegorzowi Garbacz za ufundowanie parapetów z aglomarmuru do kaplicy cmentarnej w Podłopieniu. Bóg zapłać.
 5. W minionym tygodniu przekazałem do odprawienia ks. Jerzemu Berdychowskiemu – 100 intencji mszalnych z pogrzebów:
  • + Zofia Kordeczka – 50 intencji mszalnych oraz
  • + Maria Juszczak – 50 intencji mszalnych
 6. Jerzy Smoleń prosił o ogłoszenie, że 1-30 sierpnia 2021 r. będzie odprawiał Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Czyrnek od żony i dzieci.
 7. Parafia w Tymbarku prosi o podanie następującego ogłoszenia dotyczącego cmentarza w Tymbarku. Proboszcz z Tymbarku, zarządzający tamtejszym cmentarzem parafialnym zauważył wiele miejsc, którymi się nikt nie opiekuje. Te miejsca oznaczone zostały palikami i będą przygotowywane do nowych pochówków. Gdyby ktoś zgłaszał tytuł do takiego miejsca proszony jest o wizytę w kancelarii parafialnej w Tymbarku. Gdyby ktoś też chciał odstąpić od opiekowania się jakimś grobem, również proszony jest o zgłoszenie tego. Prosimy też o segregowanie śmieci i niewrzucanie do boksu z odpadami zielonymi innych śmieci!
 8. Jutro, w poniedziałek 2 sierpnia można zyskać odpust porcjunkuli. Jest to odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Kolejnym warunkiem jest dyspozycja wewnętrzna, czyli wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego. Pozostałe trzy warunki to:
  • spowiedź sakramentalna.
  • Komunia święta i
  • Modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 9. W przyszła niedzielę 8 sierpnia (to jest w II niedzielę sierpnia) składka na tacę będzie przeznaczona na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 10. Księża Biskupi zachęcają do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych.
 11. Wspomnienia i święta liturgiczne najbliższego tygodnia:
  • W środę 4 sierpnia św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  • W piątek – 6. sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego.
 12. W I. środę o godz. 18.00 nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.
 13. W I. czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby o godz. 17.30 różaniec o uproszenie powołań kapłańskich i zakonnych poprowadzili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 14. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się w I piątek o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pana Jana Dudy.
  • Na Zawadkę ks. proboszcz uda się w I piątek o godz. 8.00. Prosimy o pojazd od Pana Romana Banasia.
 15. Okazja do spowiedzi św. przed I piątkiem będzie codziennie rano od godz. 6.00 oraz od środy po południu od godz. 17.00.
 16. W I piątek Msze św. o godz. 6.30 i o 18.00. Modlimy się za misje i misjonarzy i wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 17. W I sobotę Nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy rozważanie i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której będziemy odmawiać różaniec święty.
 18. „Eucharystia daje życie to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się metodą sztafetową w dniach od 17 do 25 VIII 2021 r.
  • Radio RDN małopolska i Nowy Sącz oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki a o godzinie 7.30 transmitowały Msze św. i o 20.30 Apel Jasnogórski.
  • Zachęcamy do przeżywania pielgrzymki korzystając z materiałów formacyjnych, które dostępne są w aplikacji oraz uczestniczyć w Mszach św. i spotkaniach organizowanych przez przewodników grup pielgrzymkowych. Od sierpnia zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodników grup.
  • Zapraszamy także na pielgrzymkę do Zabawy w dniu 18 VIII na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny oraz 21 VIII na spotkanie z okazji peregrynacji do diecezji znaków Światowych Dni Młodzieży.
 19. Ofiary na misje złożyły róże ojców: 6. Róża Ojców pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zelator pan Piotr Jamróz; 10. Róża Ojców pw. Matki Bożej Saletyńskiej zelator Tadeusz Krzyściak. Bóg zapłać.
 20. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 21. Przy stoliku z gazetami można nabyć książeczkę o św. Siostrze Faustynie w cenie 3 zł.
 22. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 23. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.
 24. Proszono nas o ogłoszenie: Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że wnioski na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przyjmowane będą w terminie od 2 do 31 sierpnia 2021 roku.