Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15.08. 2021 – (III. Niedz. sierpnia)

 1. Dzisiaj w niedzielę 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00. Poświęcenie ziół i wieńców żniwnych na Mszy św. o godz. 11.00 oraz na wszystkich Mszach św.
 2. W minionym tygodniu kontynuowaliśmy prace wykończeniowe przy kaplicy cmentarnej. Wykonywane były także prace przy utwardzaniu alei – drogi na cmentarzu wzdłuż ogrodzenia od alei głównej cmentarza do kaplicy przedpogrzebowej W minionym tygodniu na tej alei – drodze do kaplicy została położona kostka brukowa.
 3. Dzisiaj w Niedzielę 15 sierpnia, to jest w trzecią niedzielę sierpnia składka na tacę w kopertach jest przeznaczona na inwestycje parafialne.
 4. W minionym tygodniu przekazałem do odprawienia: Ks. Bartoszowi Pikulowi proboszczowi w parafii św. Krzyża w Warszawie 180 intencji na Msze św. gregoriańskie za 6 dusz:
  • + Stanisław Pala 30 intencji (Msze św. gregoriańskie)
  • + Edward Piętoń 30 intencji (Msze św. gregoriańskie)
  • + Maria Rybka 30 intencji (Msze św. gregoriańskie)
  • + Jadwiga Dudzik 30 intencji (Msze św. gregoriańskie)
  • + Antoni Wieczorek 30 intencji (Msze św. gregoriańskie)
  • + Franciszka (ona) Mazgaj 30 intencji (Msze św. gregoriańskie)
 5. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Dziękuję parafianom za piękny przykład modlitwy podczas Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w miniony poniedziałek. Bóg zapłać.
 8. Wspomnienia i święta liturgiczne najbliższego tygodnia:
  • We wtorek 17 sierpnia – św. Jacka, prezbitera.
  • W piątek 20 sierpnia – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  • W sobotę 21 sierpnia – św. Piusa X, papieża.
 9. Przy wejściu do kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” – cena 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” – Cena 5 zł, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” – cena 5 zł.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 11. Zmarł ojciec pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Podłopieniu Beaty Sułkowskiej – śp. Jan Bogacz, lat 75, zamieszkały Dobra. Pogrzeb śp. Jana Bogacza będzie dzisiaj 15 sierpnia w Dobrej o godz. 14.00.  Wyprowadzenie o godz. 13.30. Pani Dyrektor szkoły podstawowej w Podłopieniu i rodzinie składamy wyrazy współczucia, a duszę śp. Jana Bogacza polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…
 12. Zmarła pani śp. Zofia Urbańska, lat 83, mama Księdza Ignacego Urbańskiego i mama pana Grzegorza Urbańskiego. Pogrzeb śp. Zofii Urbańskiej będzie w środę 18 sierpnia o godz. 14.00 w Tymbarku. Różaniec o godz. 13.30. Księdzu Ignacemu i rodzinie składamy wyrazy współczucia, a duszę śp. Zofii Urbańskiej polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…
 13. Ogłoszenie, o które nas proszono: Urząd Gminy w Tymbarku zwraca się do mieszkańców z prośbą o wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Spisać się można;
  • przez Internet – za pomocą aplikacji spisowej,
  • poprzez rachmistrzów spisowych,
  • poprzez punkt w Urzędzie Gminy w Tymbarku
   Wszelkie informacje dotyczące spisu można uzyskać w urzędzie gminy.
 14. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.