23. Niedziela zwykła – 05.09. 2021 – (I. Niedz. września)

 1. Dzisiaj 5 września przeżywamy 23. niedzielę zwykłą.
 2. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla Afganistanu. Prosimy Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i zagranicą. Zbiórkę prowadzą ministranci i lektorzy z naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę 12 września będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Bóg mógł przez nich dokonać wielkich rzeczy, bo otworzyli się na Jego łaskę i z odwagą podjęli swoje powołanie, służąc innym.
  • Uroczystość beatyfikacji będzie miała miejsce o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Uroczystości będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
  • W związku z trwającą pandemią i obowiązującymi przepisami sanitarnymi liczba osób bezpośrednio uczestniczących w beatyfikacji będzie bardzo ograniczona. Możliwość uczestnictwa w uroczystości mają wyłącznie osoby posiadające kartę wstępu.
  • Uroczystość beatyfikacji będzie transmitowana przez telewizję publiczną, dlatego zapraszamy do udziału w uroczystości beatyfikacji za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.
 4. W minionym tygodniu w kaplicy cmentarnej zostały położone na posadzkę płytki gresowe oraz zostały pomalowane ściany kaplicy. Odczyszczono także i pomalowano okna i drzwi kaplicy. Zainstalowano również schody strychowe. Wykonano na nowo podłączenie wody do kaplicy. Została także zmodernizowana elektryka do kaplicy.
 5. W minionym tygodniu zakupiliśmy chłodnię na trumny tak zwany katafalk chłodniczy na dwie trumny. Jutro chłodnia na trumny zostanie przywieziona i zainstalowana w kaplicy przedpogrzebowej na cmentarzu w Podłopieniu.
 6. W minionym tygodniu przekazałem księdzu Stefanowi Duda CR do odprawienia wraz ze stypendiami 100 intencji mszalnych z pogrzebu za duszą śp. Edwarda Piętonia.
 7. W środę 8 września wypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej Diecezji Tarnowskiej, zwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 17.00. Po Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.
 8. W przyszłą niedzielę 12 września będzie odpust w Tymbarku. Na sumie o godz. 11.30 w kościele w Tymbarku będą jubileusze kapłańskie: 65 lat kapłaństwa Księdza Prałata Józefa Leśniaka i 50 lat kapłaństwa księdza Prałata Edwarda Nylca. Czcigodnym Księżom Prałatom składamy serdeczne gratulacje i polecamy Bożemu Miłosierdziu.
 9. Członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zapraszamy na spotkanie w środę 08.09.2021 po Mszy św. o godz. 17.00 do sali katechetycznej.
 10. Młodzież klas ósmych przygotowująca się do bierzmowania będzie w tym roku realizować program „Wiarygodni”. Na początku każdego miesiąca jedna z katechez w szkole będzie poświęcona przygotowaniu bliższemu do bierzmowania. Ponadto młodzież będzie obowiązywać uczestnictwo w jednej celebracji, zazwyczaj będzie to uczestnictwo we Mszy św. w dzień powszedni oraz uczestnictwo w dwóch spotkaniach w grupach w parafii.
  • Młodzież klasy ósmej z Zawadki zapraszamy na spotkanie w grupach w najbliższy czwartek 09.09.2021 o godz. 18.00 do Sali katechetycznej.
  • Młodzież klasy ósmej z Podłopienia zapraszamy na spotkanie w grupach za półtorej tygodnia w czwartek 16.09.2021 o godz. 18.00 do Sali katechetycznej.
 11. Spotkanie Próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 12. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 19.00.
 13. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00.
 14. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami za klasy czwartej i trzeciej zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 8.45.
 15. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00. Na spotkanie zapraszamy także dziewczęta, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 16. Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 6. i 7. w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 4. i 5. w sobotę o godz. 10.00. Na spotkania oazowe zapraszamy także dzieci i młodzież, które chciałyby włączyć się w działalność oazy w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 17. Ogłoszenie, o które nas proszono: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że przyjmowane są wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2021/2022 w naszym Ośrodku. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub u pracowników Ośrodka.
 18. Polecamy dzisiaj gazety katolickie, w tym nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 20. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.