26. Niedziela zwykła – 26.09.2021 – (IV. Niedz. września)

 1. Przeżywamy 26. niedzielę zwykłą jako niedzielę synodalną.
 2. Dzisiaj w całej Polsce przeprowadza się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych i przystępujących do Komunii świętej.
 3. Dzisiaj, 26 września, to jest w czwartą niedzielę września składka na tacę w kopertach jest przeznaczona na inwestycje parafialne.
 4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. Jutro w poniedziałek 27 września o godz. 8.00 w kościele parafialnym będzie Msza św. z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Podłopieniu – Adama Mickiewicza. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.
 6. Zakończyliśmy prace wykończeniowe kaplicy na cmentarzu parafialnym w Podłopieniu. Kaplica wybudowana przez parafian parafii Podłopień pod kierunkiem długoletniego proboszcza ks. prałata Tadeusza Machała, została teraz wykończona. W kaplicy na tak zwaną szprycę położono siatkę i klej i pomalowano ściany. Wyczyszczono i pomalowano drzwi i okna. Zamontowano parapety z aglomarmuru. Położono posadzkę z płytek gresowych. Zmodernizowano i wykonano elektrykę. Zamontowano żyrandole i kinkiety. Zakupiono 20 krzeseł i krzyż procesyjny. Do kaplicy na nowo podłączono wodę ze studni, w której zamontowano pompę. W kaplicy została zainstalowana chłodnia na dwie trumny. Droga do kaplicy została wykorytowana, utwardzona tłuczniem i wyłożona kostką brukową. Samochód z trumną może teraz podjechać bezpośrednio do drzwi kaplicy. Ponadto wcześniej schody i alejka do kaplicy zostały wyłożone płytami granitowymi.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Kazimierza Cichowskiego. Jego ciało przed pogrzebem zostało złożone w chłodni w kaplicy przedpogrzebowej w Podłopieniu, a różaniec odbywał się w kościele parafialnym w Podłopieniu. Pomódlmy się w intencji śp. Kazimierza Cichowskiego o wieczne zbawienie. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 8. W przyszłą niedzielę 3 października planujemy odprawienie Mszy św. w kaplicy na cmentarzu w Podłopieniu o godz. 15.00. Nie będzie wtedy Mszy św. w kościele, lecz na cmentarzu w Podłopieniu.
 9. W najbliższą sobotę 2 października o godz. 9.00 – 12.30 chcemy przeprowadzić sprzątanie alejek cmentarza podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Zapraszamy ministrantów, lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, dzieci z Oazy Ruchu Światło życie, młodzież z klas szóstych, młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy siódmej i ósmej oraz młodzież z Grupy Apostolskiej. Młodzież prosimy po przyniesienie narzędzi: nożyków do usuwania chwastów, motyczek. Przydadzą się też grabki i motyki. Dzieciom i młodzieży zapewnimy podobnie jak w ubiegłym roku ciepłą herbatę i drożdżówki.
 10. Wzorem lat poprzednich chcielibyśmy wesprzeć Seminarium Duchowne w Tarnowie zbiórką płodów rolnych. Termin zbiórki zostanie podany po uzgodnieniu z Księdzem Dyrektorem Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 11. Od najbliższego tygodnia nabożeństwa wieczorne będą tak jak w okresie zimowym, czyli o godz. 17.00.
 12. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 najpierw różaniec, a następnie Msza św.
 13. W najbliższym tygodniu wypada I Piątek października. Msze św. o Najświętszym Sercu Jezusa rano o godz. 6.00 i popołudniu o godz. 17.00. Na Mszach świętych wspieramy misje ofiarami pieniężnymi.
 14. Spowiedź święta przed I piątkiem będzie codziennie rano od godziny 6.00 oraz od środy od godz. 16.00.
 15. Do chorych księża udadzą się w I piątek według następującego porządku:
  • Na Jasną ks. kanonik Franciszek Malarz uda się o godz. 8.00. Na Podłopień ks. kanonik Franciszek Malarz uda się od godz. 8.30. Na Jasną i Podłopień prosimy o pojazd od pani Anny Kuc.
  • Na Zawadkę w I piątek ks. proboszcz uda się od godz. 13.00. Prosimy o pojazd od pana Stanisława Wójcika.
 16. Kandydatów do bierzmowania z klasy VII zapraszamy na różaniec i Mszę św. w I. piątek o godz. 17.00. Najpierw będzie różaniec i po nim Msza św. Młodzież klas VII prosimy o poprowadzenie różańca.
 17. W I sobotę października nabożeństwo ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00 będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.
 18. Dnia 9 października 2021 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Serdecznie zapraszamy nauczycieli.
  • Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie (k. Mielca).
  • Data: 09 października 2021 r. – sobota
  • Wyjazd:
   • sprzed kościoła w Podłopieniu o godz. 7:20
   • sprzed Parafialnego Centrum Kultury w Tymbarku o godz. 7:30
  • Zapisy: do środy 06 października 2021 r. u ks. Wiesława Orwata – proboszcza parafii Podłopień.
 19. Parafialny oddział Apostolatu Margaretka zaprasza na VI Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę, 9 października. Koszt przejazdu wynosi 45 zł. Wpłatę należy uiścić najpóźniej do 3 października u Pań: Agnieszki Wiewiórskiej i Marty Florek, tak aby nie było problemów z zamówieniem odpowiedniego autobusu. Wyjazd o godzinie 8:00 z parkingu przed kościołem, powrót około godziny 14:00. Zapraszamy na pielgrzymkę również osoby, które jeszcze nie należą do Apostolatu, a które chciałyby się zapisać lub choć raz pomodlić się wspólnie z naszym Apostolatem za kapłanów i osoby konsekrowane.
 20. Wspomnienia i święta najbliższego tygodnia:
  • w poniedziałek – 27 września – św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
  • we wtorek – 28 września – Św. Wacława.
  • w środę – 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • w czwartek – 30 września – wspomnienie św. Hieronima.
  • w piątek – 1 października – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  • w sobotę – 2 października – Świętych Aniołów Stróżów.
 21. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 22. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w I. piątek po różańcu i Mszy św. wieczornej o 17.00. Spotkanie rozpocznie się około godz. 18.15.
 23. W najbliższą sobotę z racji sprzątania cmentarza nie będzie zbiórki ministrantów i lektorów Z tej racji nie będzie też spotkań Oazy Ruchu światło życie.
 24. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami za klasy drugiej, trzeciej, czwartej i piątej zapraszamy do zapisania się u księdza proboszcza.
 25. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00. Na spotkanie zapraszamy także dziewczęta, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 26. Dzieci i młodzież, które chciałyby włączyć się w działalność oazy w naszej parafii serdecznie zapraszamy do zapisania się do powyższych grup.
 27. Ogłoszenie, o które nas proszono: Wójt Gminy Tymbark, uprzejmie informuje, że na budynku urzędu gminy zamontowany został defibrylator służący do udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu. W dniu 26.09.2021, na tymbarskim rynku zostanie przeprowadzone szkolenie dla mieszkańców gminy z obsługi defibrylatora, przez druhów strażaków OSP Tymbark. Chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu. Podpisał dr Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark.
 28. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 29. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 30. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw.
 31. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.