27. Niedziela zwykła – 03.10.2021 – (I. Niedz. października)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Nowak z parafii Podłopień i Jolanta Zając z parafii Ponice. Zapowiedź pierwsza.
 2. Dzisiaj 3 października przeżywamy 27. niedzielę zwykłą.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę w kopertach przeznaczone na inwestycje parafialne. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj w niedzielę 3 października będzie Msza św. w kaplicy na cmentarzu w Podłopieniu o godz. 15.00. Nie będzie Mszy św. w kościele, lecz na cmentarzu w Podłopieniu.
 5. Dziękuję bardzo serdecznie dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i ze Szkoły Podstawowej w Zawadce w tym: ministrantom, lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom z Oazy Ruchu Światło życie, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy siódmej i ósmej oraz młodzieży z Grupy Apostolskiej za wczorajsze prace na cmentarzu. W dniu wczorajszym na cmentarzu pracowało około 60 dzieci i młodzieży. W tej liczbie było 28 ministrantów i lektorów oraz 18 dziewcząt z dziewczęcej Służby Maryjnej i Oazy Ruchu Światło Życie. Prace obejmowały czyszczenie alejek na cmentarzu. Bóg zapłać za wykonane prace.
 6. W przyszłą niedzielę 10 października br. podczas XXI Dnia Papieskiego przed kościołem będzie zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O przeprowadzenie zbiórki proszę ministrantów i lektorów z naszej parafii.
 7. W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. W naszej Parafii w przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe będzie sprawowane w intencji życia, małżeństw i rodzin.
 8. Wzorem lat poprzednich chcielibyśmy podzielić się zebranymi plonami z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zbiórka płodów rolnych na Seminarium Duchowne w Tarnowie odbędzie się w najbliższy wtorek 5 października 2021 r. według następującego porządku:
  • Z Zawadki będzie zwoził Pan Andrzej Bokowy we wtorek od godz. 8.00;
  • Z Zagórza będzie zwoził Pan Jan Brzazgoń we wtorek od godz. 8.00;
  • Z Jasnej będzie zwoził Pan Paweł Szewczyk we wtorek od godz. 8.00;
  • Z Podłopienia będzie zwoził Pan Andrzej Duda we wtorek od godz. 14.00.
 9. Prosimy, aby wcześniej płody rolne spakować w worki i wynieść do drogi, aby panowie, którzy przyjadą po płody nie musieli długo czekać, ale żeby ta akcja poszła sprawnie. Zachęcamy parafian, aby swoim zbiorami podzielili się z alumnami Seminarium Duchownego. Za dobrodziejów sprawowane są w Seminarium Msze święte.
 10. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 najpierw różaniec, a następnie Msza św.
 11. W I. środę października Nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.
 12. W I czwartek od godz. 16.00 będzie Godzina święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu.
 13. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i ze Szkoły Podstawowej w Zawadce zapraszamy na Mszę św. w I. czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w grupie. Prosimy, żeby różaniec poprowadziła młodzież z klasy VIII ze szkoły Podstawowej w Zawadce.
 14. Wspomnienia i święta najbliższego tygodnia:
  • w poniedziałek 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • we wtorek 5 października – św. Faustyny Kowalskiej.
  • w czwartek 7 października – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 15. W minionym tygodniu przekazałem do odprawienia 100 intencji Mszalnych wraz ze stypendiami naszemu rodakowi ks. Janowi Krzyściakowi SCJ:
  • + Zofia Palka 30 intencji mszalnych.
  • + Anna Walczak 30 intencji mszalnych.
  • + Kazimierz Leśniak 30 intencji mszalnych.
  • + Jan Śliwa 10 intencji mszalnych.
 16. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 17. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.00.
 18. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00. Na spotkanie zapraszamy także dziewczęta, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 19. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami za klasy drugiej, trzeciej, czwartej i piątej zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 8.45.
 20. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 17.00. Na spotkanie zapraszamy także dziewczęta, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 21. Spotkania grup oazowych:
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych z klasy 1.- 4. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowej Drogi z klasy 5. – 7. w sobotę o godz. 9.00.
  • Spotkanie Oazy Nowego Życia z klasy 8. i szkoły średniej. w sobotę o godz. 10.00.
  • Na spotkania oazowe zapraszamy także dzieci i młodzież, które chciałyby włączyć się w działalność oazy w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 22. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 23. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 24. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w naszym kościele.
 25. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.