28. Niedziela zwykła – 10.10.2021 – (II. Niedz. października)

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Nowak z parafii Podłopień i Jolanta Zając z parafii Ponice. Zapowiedź druga.
 2. Dzisiaj 10 października przeżywamy 28. niedzielę zwykłą.
 3. Dzisiaj podczas XXI Dnia Papieskiego przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórkę prowadzą ministranci i lektorzy z naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę 17 października to jest w trzecią niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 najpierw różaniec, a następnie Msza św. Bardzo serdecznie zapraszamy na różaniec dzieci i młodzież z naszej parafii. Rodziców prosimy o zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym w naszym kościele.
 6. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo różańcowe będzie sprawowane w intencji życia, małżeństw i rodzin.
 7. Dziękujemy wszystkim gospodarzom i parafianom, którzy podzielili się zebranymi plonami z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękuję także panom, którzy podjęli się zwózki płodów rolnych z poszczególnych rejonów: Andrzejowi Bokowemu, Janowi Brzazgoniowi, Andrzejowi Dudzie i Pawłowi Szewczykowi. Za dobrodziejów sprawowane są w Seminarium Msze święte.
 8. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i ze Szkoły Podstawowej w Zawadce zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w grupie. Prosimy, żeby różaniec poprowadziła młodzież z klasy VIII ze szkoły Podstawowej w Podłopieniu. Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania obwiązuje jedna celebracja i dwa spotkania w grupach.
 9. Członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej i różańcu, a więc o godz. 18.15.
 10. W najbliższą sobotę 16 października o 13.00 w Dobrej rozpocznie się Kurs lektorski, do którego zapraszamy także ministrantów z klasy siódmej i z klasy ósmej z naszej parafii.
 11. Wspomnienia i święta najbliższego tygodnia:
  • w środę 13 października – wspomnienie bł. Honorata koźmińskiego, kapłana.
  • w piątek 15 października – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora kościoła.
  • w sobotę 16 października – wspomnienie św. Jadwigi śląskiej
 12. Spotkanie, próba chóru Parafialnego „Iskra Miłosierdzia” będzie w piątek po Mszy św. godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.
 13. Spotkanie Grupy Apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 18.15.
 14. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o godz. 16.00. Na spotkanie zapraszamy także dziewczęta, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 15. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8.00. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami za klasy drugiej, trzeciej, czwartej i piątej zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 8.45.
 16. Spotkanie Oazy
  • Oaza Dzieci Bożych z klasy 1.- 4. w sobotę o godz. 9.00.
  • Oaza Nowej Drogi z klasy 5. – 7. w sobotę o godz. 9.00.
  • Oaza Nowego Życia z klasy 8. i szkoły średniej. w sobotę o godz. 10.00.
 17. Na spotkania oazowe zapraszamy także dzieci i młodzież, które chciałyby włączyć się w działalność oazy w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 18. Ogłoszenie, o które nas proszono: „Wójt Gminy informuje, że w związku z remontem drogi Targowej w Tymbarku i drogi Kowalówka w Podłopieniu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów. Zamknięty całkowicie jest odcinek w Podłopieniu od skrzyżowania drogi Kowalówka z drogą Zagonie do drogi powiatowej. Za utrudnienia przepraszamy”.
 19. Polecamy dzisiaj gazety katolickie: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
 20. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i sal katechetycznych na plebanii.
 21. Intencje Mszalne na najbliższy tydzień.